CZ / EN
free wifi ikona youtube kanal facebook
Víc než nemocnice.
oceneni

oceneni

oceneni
20. 04. 2017

Neurochirurgové z Nemocnice České Budějovice se v Brně zúčastnili workshopu světových odborníků

Na začátku dubna hostil Anatomický ústav Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně špičky české a světové neurochirurgie. Mezi pozvanými hosty byl Vladimír Beneš z Ústřední vojenské nemocnice v Praze, uznávaná kapacita oboru, nebo také zástupce primáře neurochirurgického oddělení českobudějovické nemocnice Jiří Fiedler.

Odborníci z celého světa si na dvoudenním workshopu vzájemně předávali nové poznatky a zkušenosti. Do jihomoravské metropole se tak sjeli praktikující neurochirurgové z Itálie, Litvy, Ukrajiny, Německa, Ruska, Izraele nebo Brazílie. Akce byla pořádána tréninkovou komisí Světové federace neurochirurgických společností (WFNS Education and Training Committee, pozn. autora), organizačně ji zajistilo Edukační centrum praktické anatomie v Brně.

„Pro neurochirurgy to dle jejich hodnocení má obrovský přínos. Jak z hlediska přednášek, tak 3D anatomie prezentované zkušenými lektory. Tím si nejlépe osvojí anatomický podklad složitějších přístupů k mozku. Znalosti si poté mohou ověřit na speciálně fixovaném kadáveru, kde jsou tepny zobrazeny červeně a žíly modře. Pracovní místo je vybaveno stejně jako při reálné operaci,“ zmiňuje Jiří Fiedler.

Pod vedením zkušených neurochirurgů tak mohli především mladí doktoři získat nové dovednosti, případně vyzkoušet netradiční přístupy. „Mladí lidé se to musí někde naučit. A na pacientech to nejde. Takové tréninky a systémy výchovy se v posledních letech staly oblíbenými i potřebnými. Protože naučit se tohle v klinické praxi, je prakticky nemožné,“ říká Vladimír Beneš.

„Nápad učit 3D neurochirurgickou anatomii vznikl asi před čtyřmi lety, kdy jsme se rozhodli začít dělat tyto kurzy a sdílet práci a nápady s ostatními neurochirurgy z celého světa. To je hlavní účel všech workshopů,“ nastínil neurochirurg Pablo Gonzáles-Lopéz ze španělského Alicante, který v Brně rovněž přednášel.

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin ISO 27001.
Jihočeský Kraj
Poskytování služeb obecného hospodářského zájmu je podpořeno z rozpočtu Jihočeského kraje