20. 10. 2022

Pavilon českobudějovické nemocnice cvičně zachvátil požár, hasiči evakuovali pacienty

Několik desítek hasičů a zaměstnanců Nemocnice České Budějovice, a.s. se ve středu
19. října zapojilo do taktického cvičení složek, jehož námětem byl simulovaný požár
v jednom z pokojů pavilonu „O“ – Oddělení následné péče v horním areálu Nemocnice České Budějovice. Součástí zásahu byla evakuace všech osob ze „zasaženého“ objektu.

„Během těchto cvičení prověřujeme jak personál naší nemocnice, tak protipožární prvky budov, únikové schodiště, nouzové výtahy a požární odvětrání. Hlavním cílem cvičení je pak především reálný nácvik evakuace ohrožených pacientů a personálu“, uvedl generální ředitel Nemocnice České Budějovice, a.s. MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D.

Cvičení za účasti Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje obsahovalo všechny momenty požáru, včetně jeho nahlášení dohledovou službou, která sídlí v areálu nemocnice, vyslání dvou cisteren a automobilového žebříku ze stanic České Budějovice a Suché Vrbné, evakuaci zaměstnanců a pacientů, likvidaci požáru a také využití výškové techniky pro záchranu jednoho z figurantů.

Záchrana a evakuace osob včetně uhašení požáru a odvětrání zakouřených prostor byla ukončena závěrečným průzkumem zasahujících jednotek za necelou hodinu. Cvičení bude vyhodnoceno.