387 87 11 11
Víc než nemocnice.
20. 09. 2023

Maminky rozhodly – Nejlepší porodnice v kraji je v českobudějovické nemocnici

Vítězem Porodnice Jihočeského kraje se stala PORODNICE Nemocnice České Budějovice, a.s. Anketu vyhlašuje webový portál eMimino.cz, který čerpá z recenzí a hodnocení maminek. Součástí průzkumu jsou dotazy na klíčové aspekty, které ovlivňují zážitek z porodu. Byly připraveny porodní plány předem? Jak probíhal samotný porod? Jaké byly zásahy a jaký byl první kontakt s novorozencem? Měly maminky pozitivní zkušenost s jednáním zdravotníků a podporou při kojení? Jak hodnotily kvalitu a odbornost personálu na oddělení šestinedělí? Na tyto otázky a mnoho dalších maminky v anketě odpověděly.

Snímek obrazovky 2023-09-20 095123.png (316 KB)

Ocenění si velice vážíme a vnímáme jej jako uznání práce celého kolektivu perinatologie. Jsem velmi rád, že můžeme maminkách nabídnout špičkové prostředí, nejmodernější vybavení, a především kvalitní personál, poskytující tu nejlepší možnou péči,“ uvedl generální ředitel Nemocnice České Budějovice, a.s. MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D.

Péči o naše rodičky se snažíme neustále vylepšovat. Budoucí maminky, které se rozhodnou rodit v naší porodnici, mohou kupříkladu předpříjem k porodu vyplnit v pohodlí domova. V průběhu porodu pak rodičkám nabízíme širokou škálu metod usnadňujících porod včetně rajského plynu či aromaterapie. Velký zájem je také o komfortně vybavené nadstandardní pokoje, které nabízejí novopečeným maminkám potřebné soukromí,“ uvádí primář Gynekologicko-porodnického oddělení MUDr. Miloš Velemínský, Ph.D., MHA.

Součástí perinatologie je Neonatologické oddělení, které pečuje o novorozence. “Naše oddělení jako jediné v Jihočeském kraji pečuje i o velmi nezralé novorozence. Jsme si vědomi, že i pro to nejmenší miminko je maminka nenahraditelná. Plně tak podporujeme co nejužší kontakt formou klokánkování
a bondingu. Další důležitou podmínkou zdravého vývoje nedonošeného miminka je strava. Této oblasti věnujeme velkou pozornost. Jsme jedním z prvních pracovišť v České republice, které využívá speciální software pro individuální tvorbu výživy. Zároveň provozujeme Banku mateřského mléka, které jsou v současné době v celé republice pouze čtyři
,“ doplňuje primář Neonatologického oddělení MUDr. Jiří Dušek, MHA.  

„V Jihočeském kraji je nastaven funkční hierarchický systém porodnické péče, ve kterém jednotlivé porodnice úzce kooperují. Díky této spolupráci zahrnující centralizaci potenciálně rizikových porodů je zajištěna bezpečná a kvalitní péče o rodičky a jejich novorozené děti bez ohledu na to, jestli si na základě osobních preferencí a nabízených přidružených služeb vyberou největší porodnici v kraji nebo některou z těch menších,“ uzavírá MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D.

           foto porodnice 1.jpg (413 KB)      foto porodnice 2.jpg (4.69 MB)