CZ / EN
Víc než nemocnice.
oceneni
hc

Aktuality

 Registrujte se na lednové předporodní kurzy

14. 12. 2017

Také v lednu mohou nadcházející rodiče počítat s předporodními kurzy v naší nemocnici! Odstartují 3. ledna. Přesný harmonogram naleznete na našich webových stránkách, na kterých se nachází i registrační formulář. Ten bude spuštěn 20. prosince. Kapacita je omezená, proto radíme, abyste neotáleli...

Fotbalista David Lafata navštívil Dětské oddělení Nemocnice České Budějovice

08. 12. 2017

Ve čtvrtek 7. prosince uvítali dětští pacienti Nemocnice České Budějovice známého hosta. V 9 hodin se na ně přišel podívat fotbalista David Lafata z AC Sparta Praha. Provázeli ho pacienti dětské hematoonkologie, kteří před onemocněním hrávali fotbal. Dětské oddělení Nemocnice České Budějovice si připravilo na tento den ještě další zajímavé akce.

Péči infikovaným virem HIV z celého Jihočeského kraje poskytuje HIV centrum Nemocnice České Budějovice

06. 12. 2017

Na pátek 1. prosince připadl Celosvětový den boje proti AIDS. Světová zdravotnická organizace vyhlásila v této oblasti smělý cíl označovaný 90-90-90. To znamená, že do roku 2020 bude 90 % infikovaných virem HIV znát svou diagnózu, 90 % diagnostikovaných bude řádně léčeno a 90 % léčených bude mít nedetekovatelné množství viru HIV v krvi. Cílem této kampaně je výrazně omezit šíření viru a do roku 2030 zcela eliminovat výskyt pokročilého stádia infekce, tedy syndromu získaného selhání imunity, známého jako AIDS.

Dětské pacienty navštívila Mikulášova parta

05. 12. 2017

Čerti, Mikuláš a andělé z Hitrádia FAKTOR navštívili v pondělí 4. prosince dětské oddělení naší nemocnice. Malým pacientům vykouzlili úsměvy na tvářích a potěšili je drobnými dárky.

Začátek prosince v Českých Budějovicích patřil pediatrům

04. 12. 2017

Dětské oddělení Nemocnice České Budějovice 1. a 2. prosince uspořádalo ve spolupráci s Neonatologickým oddělením XVI. jihočeské pediatrické dny. Do Biologického centra Akademie věd v Českých Budějovicích, kde se kongres konal, přijelo téměř 200 pediatrů a dětských sester z celého Jihočeského kraje.

Gynekologové a porodníci z celé České republiky se sejdou v Českých Budějovicích

29. 11. 2017

Konference nemocničních gynekologů a porodníků, kterou pořádá Sdružení nemocničních gynekologů a porodníků (SNGP) ve spolupráci se Sekcí nemocničních gynekologů České gynekologické a porodnické společnosti ČLS JEP, se letos uskuteční v Českých Budějovicích.

Fotbalisté Dynama České Budějovice potěšili dětské pacienty českobudějovické nemocnice

29. 11. 2017

V úterý 28. listopadu se dočkali dětští pacienti Nemocnice České Budějovice příjemného překvapení. Na oddělení je navštívili fotbalisté SK Dynamo České Budějovice.

Soutěž Nemocnice roku 2017: V kategorii Finanční zdraví ve skupině akciových společností opět vyhrála Nemocnice České Budějovice

28. 11. 2017

Nemocnice České Budějovice zaznamenala znovu významný úspěch v celostátní soutěži Nemocnice roku 2017, kterou každoročně pořádá nezisková organizace HealthCare Institute. V kategorii Finanční zdraví se umístila ve skupině akciových společností na prvním místě, v celkové kategorii na místě druhém. Jihočeské nemocnice v podobných celostátních soutěžích tradičně obsazují přední místa.

Promoakce kosmetiky Pierre Fabre

20. 11. 2017

Dnes probírá v lékárně od 11:00 do 15:00 hod. promoakce kosmetiky Pierre Fabre

Osvětová akce přiblíží v terminálu českobudějovické nemocnice problematiku plicního onemocnění

20. 11. 2017

Ve středu 22. listopadu se v terminálu naší nemocnice uskuteční osvětová akce zaměřená na plicní onemocnění. Od 10 do 13 hodin poradí zájemcům z řad veřejnosti primářka oddělení léčebny tuberkulózy a respiračních onemocnění.

Evropský antibiotický den / týden

15. 11. 2017

Evropský antibiotický den je vyhlášován Evropským centrem pro prevenci a kontrolu nemocí s podporou WHO.

Jak správně užívat antibiotika poradí v rámci informační kampaně také v lékárně Nemocnice České Budějovice

15. 11. 2017

V pondělí 13. listopadu byl zahájen osmý ročník Antibiotického týdne. Potrvá až do 19. listopadu a připojila se k němu také lékárna Nemocnice České Budějovice. Na problematiku upozorňuje pomocí speciálního plakátu a také letáčků.

Tradiční Neonatologické dny se letos spojí s Celostátní konferencí ošetřovatelských profesí v péči o novorozence

10. 11. 2017

Již 33. ročník Neonatologických dnů probíhá ve dnech 8. až 10. listopadu v DK Metropol v Českých Budějovicích. Do jihočeské metropole se vrátí po jedenácti letech. Organizátoři, tedy Nemocnice České Budějovice, letos připravili jednu zásadní novinku, kdy událost spojili s tradiční Celostátní konferencí ošetřovatelských profesí v péči o novorozence, která se vždy konala v květnovém termínu.

Registrujte se na prosincové předporodní kurzy

10. 11. 2017

Další očekávaná dávka předporodních kurzů je tu! Registrovat se můžete od 20. listopadu od 10 hodin.

Ve dnech 8. až 10. listopadu probíhá v DK Metropol již 33. ročník Neonatologických dnů

09. 11. 2017

Již 33. ročník Neonatologických dnů probíhá ve dnech 8. až 10. listopadu v DK Metropol v Českých Budějovicích. Do jihočeské metropole se vrátí po jedenácti letech. Neonatologické dny představí několik významných řečníků z renomovaných zahraničních, převážně neonatologických pracovišť.

Očkování proti chřipce se již rozběhlo, k dispozici je i nová vakcína

07. 11. 2017

Vakcína chrání před onemocněním zhruba už po čtrnácti dnech od očkování

V Českých Budějovicích začalo Traumavideosympozium

02. 11. 2017

Účastní se ho nejzkušenější traumatologové

Operační řešení litiázy bylo z Nemocnice České Budějovice přenášeno na konferenci urologů v Plzni

23. 10. 2017

Ve dnech 18. až 20. října se v plzeňském Parkhotelu Plzeň konal již 63. výroční konference České urologické společnosti ČLS JEP. Na programu byl i přímý přenos z operačního řešení litiázy, které se uskutečnilo v Nemocnici České Budějovice.

Registrujte se na listopadové předporodní kurzy

23. 10. 2017

Přinášíme vám další dávku předporodních kurzů. Registrovat se můžete od 26. října od 10 hodin.

Také pacienti Nemocnice České Budějovice budou volit

20. 10. 2017

Lidé hospitalizovaní v českobudějovické nemocnici v termínu voleb do Poslanecké sněmovny uplatní své volební právo na základě zápisu do zvláštního seznamu voličů nebo po předložení voličského průkazu. 

Cerebrovaskulárního sympozia v Japonsku se aktivně zúčastní neurochirurg Jiří Fiedler z Nemocnice České Budějovice

20. 10. 2017

Ve dnech 27. až 29. října se v japonském městě Nagoja uskuteční mezinárodní cerebrovaskulární sympozium zaměřené na cévní onemocnění mozku. Hlavním tématem je mrtvice. MUDr. Jiří Fiedler, Ph.D. zde bude jménem českého týmu prezentovat multicentrický grantový projekt SONOBIRDIE. Tato práce zkoumá vliv sonolýzy (vystavení střední mozkové tepny ultrazvukovým vlnám) na výsledek operace zúžené krkavice.

Omezení služeb lékárny 10. 10. 2017 mezi 22:00 - 23:00

10. 10. 2017

Lékárna bude uzařena z důvodu odstávky serveru. Následně bude provoz obnoven.

Nemocnice České Budějovice hodlá veřejnosti představit formou videí zajímavé operace. První vlaštovka je na světě

09. 10. 2017

Více přiblížit veřejnosti svět medicíny. Takový je cíl nového videa, které Nemocnice České Budějovice představila v uplynulých dnech na svých webových stránkách a sociálních sítích. Zachycena je na něm artroskopická operace hlezenního kloubu.

V Budějovicích se konal největší kongres zdravotnického personálu

05. 10. 2017

Nemocnice České Budějovice uspořádala 5. října ve spolupráci se Zdravotně sociální fakultou Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a Zdravotnickou záchrannou službou Jihočeského kraje čtvrtý ročník kongresu Budějovice kazuistické. Z celého kraje se do Českých Budějovic sjelo více než pět set lékařů, zdravotních sester, záchranářů, fyzioterapeutů a laborantů. Jde tak o největší vzdělávací akci pro zdravotnický personál na jihu Čech.

Kongres jihočeských traumatologů se zaměří na spolupráci lékařů TRAUMACENTRA s lékaři okresních nemocnic Jihočeského regionu, ambulantních specialistů a záchranářů

05. 10. 2017

Po roce se opět sejdou jihočeští traumatologové, aby řešili aktuální otázky úrazové chirurgie, moderní operační postupy nebo spolupráci se záchrannou službou. Setkání se uskuteční ve čtvrtek 12. října od 10.00 hodin v českobudějovickém Clarion Congress Hotelu. Vedle traumatologů na ně zavítají také plastičtí chirurgové, ortopedi, chirurgové, neurochirurgové a další.

Plastičtí chirurgové z českobudějovické nemocnice přinášejí do Čech nové operační zákroky

05. 10. 2017

Nemocnice České Budějovice uspořádala ve spolupráci s CB clinic a Mezinárodní společností estetické plastické chirurgie (ISAPS) dne 3. 10. 2017 v Hluboké nad Vltavou druhý ročník Castle Beauty Conference. Organizátoři kurzu prim. MUDr. Vladimír Mařík a MUDr. Pavel Kurial společně s prof. Dr. Joseph Hunstadem sestavili odborný výukový program zaměřený na modelaci paží, stehen, břicha a hýždí. Prof. Hunstad ze Severní Karolíny je v současnosti jedním z nejznámějších a nejuznávanějších plastických chirurgů v USA.

Nemocnice zahájí přestavbu své nejstarší budovy, do které se následně přestěhuje psychiatrické oddělení

02. 10. 2017

V první polovině září 2017 odstartuje Nemocnice České Budějovice další významnou investiční akci. Zahájí přestavbu historické budovy v horním areálu, které se říká pavilon A.

Ohlášení bezproudí – vypnutí elektrické energie

20. 09. 2017

Z důvodu provádění revizních prací na transformátorech vysokého napětí bude v sobotu 23. 9. 2017 v čase 15 - 18 hodin celý areál nemocnice odpojen od veřejné distribuční sítě elektrické energie. Po dobu provádění prací bude areál zásobován z vlastních diesel agregátů. Z výtahů budou v provozu pouze výtahy určené k evakuaci. Děkujeme za pochopení

Registrujte se na říjnové předporodní kurzy

18. 09. 2017

Přinášíme vám další dávku předporodních kurzů. Registrovat se můžete od 27. září od 10 hodin.

V rámci Národního týdne kojení uspořádá Nemocnice České Budějovice osvětovou akci

18. 09. 2017

Nemocnice České Budějovice se připojí k Národnímu týdnu kojení. Ve středu 20. září uspořádá od 11 do 14 hodin osvětovou akci. Místem dění se stane terminál nemocnice.

Přibylo dárců kostní dřeně, díky změně věkové hranice

13. 09. 2017

Za uplynulých osm měsíců se do registru dárců krvetvorných buněk Institutu klinické a experimentální medicíny přihlásilo 2118 nových lidí. Je to více než za celý loňský rok. Přispělo k tomu i zvýšení horní hranice pro vstup do registru z pětatřiceti let na čtyřicet let.

Onkogynekologické centrum Nemocnice České Budějovice bude používat revoluční technologii

29. 08. 2017

Revolučním systémem plasmové disekce PlasmaJet, který slouží k šetrnějším, bezpečnějším a současně radikálnějším operacím, je nově vybaveno Gynekologicko-porodnické oddělení nemocnice v Českých Budějovicích. Stalo se tak vůbec prvním pracovištěm v České republice, které disponuje touto technologií.

V kraji se podařilo zpětinásobit počet úspěšně akutně léčených pacientů s mrtvicí

22. 08. 2017

Když se řekne neurologie, veřejnost si většinou vybaví bolesti hlavy či zad. To je však jen pomyslná kapka v moři práce českobudějovických neurologů, kteří jsou nenahraditelní například při léčbě mozkových příhod. O bolestech zad, léčbě iktů i o další péči poskytované na Neurologickém oddělení jsme si povídali s primářem MUDr. Svatoplukem Ostrým, Ph.D.

Lékárna Nemocnice České Budějovice otevře v září nové výdejní místo léků na předpis. Urychlí tak obsluhování zákazníků

22. 08. 2017

Počet zákazníků lékárny v Nemocnici České Budějovice neustále roste. Oproti loňskému roku vzrostl počet klientů o 10 procent. Lékárna proto od 1. září rozšíří počet výdejních míst na recepty. Celkem tedy bude mít pět výdejních míst pro léky na předpis a jedno na volný prodej.

Promoakce kosmetiky Eucerin

21. 08. 2017

V úterý 22.8. proběhne od 10:00 do 16:00 promoakce kosmetiky Eucerin.

Na Očním oddělení českobudějovické nemocnice je jediné vitreoretinální centrum v kraji

11. 08. 2017

Oční oddělení kromě toho od nového roku jako jedno z mála v České republice disponuje diagnostickým přístrojem, který umožňuje zcela novou metodu neinvazivního vyšetření prokrvení sítnice. Nejen o tom jsme si povídali s MUDr. Davidem Honnerem, FEBO, zástupcem primáře Očního oddělení.

Zdravotní klauni pokřtili nové číslo časopisu Humorin

04. 08. 2017

Veselý křest se uskutečnil v úterý 1. srpna na Dětském oddělení

Jihočeské nemocnice od července navýšily mzdy nelékařskému zdravotnickému personálu

31. 07. 2017

Od července byly v celém holdingu Jihočeské nemocnice, a.s., navýšeny mzdy nelékařskému zdravotnickému personálu pracujícímu bez odborného dohledu ve směnném provozu. Téměř dva tisíce zaměstnanců si přilepší o 2 000 korun hrubého. Vedení holdingu se rozhodlo vyplatit navýšení mezd v celkové výši 32 milionů korun z vlastních zdrojů.

Nabídka lékárny na srpen

31. 07. 2017

Sleva na kosmetiku Avene se vztahuje na dekorativní kosmetiku (řasenky, pudry, make-upy, korektory, lze doobjednat tužky na rty a na obočí) a na produkty k odličování (vody, pěny, peelingy, gely - nevztahuje se na balení micelární vody 1+1).

MUDr. Zuzana Roithová, MBA, novou členkou představenstva

27. 07. 2017

Novou členkou představenstva Nemocnice České Budějovice, a.s., se od 20. července na základě rozhodnutí Rady kraje stala bývalá ministryně zdravotnictví MUDr. Zuzana Roithová, MBA. Současně se stala předsedkyní představenstva holdingu Jihočeské nemocnice, a.s., v jehož čele nahradila Ing. Martina Bláhu, MBA.

Lenka Klímová: Tématické vzdělávací kurzy mají velký úspěch. Lidé by je chtěli častěji

25. 07. 2017

Lenka Klímová je dlouholetou stálicí Nemocnice České Budějovice – pracuje v ní již 30 let. V poslední době se vrchní sestra gastroenterologického oddělení velmi intenzivně věnuje tematickým vzdělávacím kurzům, které organizuje každé dva měsíce. Právě ty jsou hlavním tématem následujícího rozhovoru.

Spotřeba potravin v českobudějovické nemocnici roste, brambory by muselo odvézt sedm nákladních aut

21. 07. 2017

Spotřeba potravin v Nemocnici České Budějovice v roce 2016 rostla. Denně nová kuchyně, která je v provozu od září roku 2015, připraví přes 900 porcí hlavních jídel pro zaměstnance a na 1200 porcí pro pacienty.

Organizátoři charitativního semináře Kyusho-jitsu ve Vyšším Brodě věnovali dárky dětským pacientům Nemocnice České Budějovice

19. 07. 2017

Dar v podobě elektronických Albi tužek předali v úterý 18. července zástupci oddílu Kyusho Vyšší Brod dětskému oddělení Nemocnice České Budějovice. Oblíbené interaktivní hračky pořídili z výtěžku semináře Kyusho-jitsu, který se konal 23. až 25. června ve Vyšším Brodě

Promoakce Eucerin

18. 07. 2017

Vážení spolupracovníci, v úterý 18.7. bude probíhat od 9:00 do 16:00 promoakce kosmetiky Eucerin.

Nemocnice slavnostně zahájila provoz nového dvoupatrového parkoviště

20. 06. 2017

Před Nemocnicí tak výrazně přibyl počet parkovacích míst.

Den zdraví bude zaměřen na první pomoc a prevenci úrazů

19. 06. 2017

Uskuteční se ve středu 21. června v terminálu Nemocnice České Budějovice

Nemocnice České Budějovice odmění prvodárce krve praktickým dárkem. Stane se tak v rámci akce 211 kapek pro záchranu života

08. 06. 2017

Akce s názvem 211 kapek pro záchranu života se uskuteční v úterý 13. června od 6.30 do 10.30 hodin na Transfuzním oddělení Nemocnice České Budějovice. Zaměřena bude na prvodárce, pro které si organizátoři přichystali praktický dárek.

Miminko ze spotu porodnice oslavilo první narozeniny

02. 06. 2017

Nemocnice popřála Vincentovi k prvním narozeninám.

Děti namalovaly hokejistům obrázek jako poděkování za jejich návštěvu ku příležitosti Dne dětí

02. 06. 2017

V úterý 30.května navštívili hokejisté Jiří Novotný a Martin Hanzal pacienty na dětském oddělení.

Nemocnice České Budějovice slavnostně zahájila výstavbu urgentního příjmu

31. 05. 2017

Stavbu oddělení urgentního příjmu (Emergency) slavnostně zahájila ve středu 31. května Nemocnice České Budějovice.

Měsíční leták na měsíc červen

31. 05. 2017

Akční nabídka lékárny na měsíc červen

Eucerin Happy Day

30. 05. 2017

Vážení spolupracovníci, v úterý 30.5. bude probíhat promoakce kosmetiky Eucerin.

Registrujte se na červnové předporodní kurzy

26. 05. 2017

Předporodní kurzy se budou samozřejmě konat i v červnu! Registrovat se můžete od 29. května od 10 hodin.

Čechy ničí obezita, ale i přehnané sportování

23. 05. 2017

Dělat ortopedii podle svých představ si můžete dovolit jenom jako šéf oddělení, říká Jiří Stehlík.

V rámci Dne zdraví v Nemocnici České Budějovice si zájemci budou moci nechat vyšetřit pigmentová znaménka

16. 05. 2017

V terminálu Nemocnice České Budějovice se ve středu 17. května uskuteční Den zdraví zaměřený na melanom. Zájemci se budou moci nechat preventivně vyšetřit od 12 do 16 hodin.

Podpořte Arnyho v přípravě na MS v Mexico City

12. 05. 2017

V sobotu 27. května se od 15 hodin uskuteční Běh pro Arnyho. Start a cíl dobročinného závodu bude na parkovišti českobudějovické nemocnice před Sportcentrem Delfín. Celý výtěžek Běhu pro Arnyho bude věnován spolku PRO Arny na přípravu Arnošta Ptáčka na MS v Mexico City. Arny na poslední paralympiádě v Riu de Janeiro 2016 získal v plavání zlatou medaili a je držitelem světového i evropského rekordu. A vy mu můžete pomoci dosáhnout dalších úspěchů. S každým přihlášeným závodníkem bude Arny Mexiku o trochu blíž. Minimální startovné je 62 Kč. Podrobnosti na www.behproarnyho.cz.

V jihočeských nemocnicích se v loňském roce narodilo téměř sedm tisíc dětí

10. 05. 2017

Přesně 6529 porodů a 6724 narozených dětí. Takové jsou počty jihočeských nemocnic za rok 2016 podle nejnovější infografiky. Nejvíce porodů má za sebou Nemocnice České Budějovice, která jich zvládla téměř dva a půl tisíce. Za ní jsou v pořadí Nemocnice Tábor a Nemocnice Písek.

Aktuální zpravodaj ke stažení!

03. 05. 2017

Třetí číslo Nemocničního zpravodaje je venku. Co v něm najdete?

Výborná čísla zdobila jihočeské nemocnice i v loňském roce

26. 04. 2017

Jihočeské nemocnice mohou rok 2016 prohlásit za úspěšný. Vyplývá to z loňských čísel sedmi krajských zdravotnických zařízení. Výroční zprávy a účetní závěrky projednaly představenstva nemocnic na svých posledních zasedáních.

Neurochirurgové z Nemocnice České Budějovice se v Brně zúčastnili workshopu světových odborníků

20. 04. 2017

Na začátku dubna hostil Anatomický ústav Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně špičky české a světové neurochirurgie. Mezi pozvanými hosty byl Vladimír Beneš z Ústřední vojenské nemocnice v Praze, uznávaná kapacita oboru, nebo také zástupce primáře neurochirurgického oddělení českobudějovické nemocnice Jiří Fiedler.

Předporodní kurzy proběhnou i v květnu zdarma

20. 04. 2017

Předporodní kurzy zdarma proběhnou i v květnu! Zájemkyně se mohou registrovat od 25. dubna v 10 hodin.

Českobudějovická nemocnice otevírá pro gynekologii a urologii zmodernizovaný pavilon Z

18. 04. 2017

Rekonstrukce, která začala loni na jaře, je u konce. Nemocnice České Budějovice otevírá po necelém roce zmodernizovaný pavilon Z. Do nových prostor se přesunou oddělení gynekologie a urologie. Celkové náklady stavby, která byla financována jen z vlastních zdrojů nemocnice, byly 134 milionů korun.

Nemocnice dozná na jaře dalších výrazných změn

12. 04. 2017

Náklady uhradí z vlastních zdrojů

Prohlášení odborových organizací Jihočeských nemocnic a. s.

11. 04. 2017

Odmítáme politizaci nemocnic

Předporodní kurzy proběhnou i v dubnu zdarma

21. 03. 2017

Předporodní kurzy zdarma proběhnou i v dubnu! Zájemkyně se mohou registrovat od 24. března v 10 hodin

Jihočeské zdraví březen/duben

21. 03. 2017

Přečtete si spolu s námi, co nového se událo v jihočeských nemocnicích

Českobudějovická nemocnice se dnes připojí ke Světovému dni ledvin

16. 03. 2017

Setkání s lékaři a zdravotnickým personálem se uskuteční 16. 3. mezi 12. - 16. hod.

V nemocniční lékárně proběhne promoakce kosmetiky Pierre Fabre

15. 03. 2017

Ve středu 15. března mezi 11. a 15. hodinou navštivte naši nemocniční lékárnu, kde proběhne promoakce kosmetiky Pierre Fabre (Avene, Ducray, Klorane a A-derma). Jako vždy se můžete těšit na profesionální diagnostiku pleti a dárky k nákupu.

Nemocnice České Budějovice uspořádá Den zdraví zaměřený na zelený zákal. Připojí se k celosvětové osvětové kampani

07. 03. 2017

Den zdraví ku příležitosti Světového týdne glaukomu uspořádá 13. března Nemocnice České Budějovice.

Akční leták nemocniční lékárny

02. 03. 2017

Nakupujte výhodně v naší lékárně

Den zdraví v Českých Budějovicích - navštivte nás 28. 2. od 9 do 13 hodin

27. 02. 2017

Nemocnice připravila akci zaměřenou na prevenci onkologických onemocnění

Nemocniční zpravodaj v novém kabátě

23. 02. 2017

Bude vycházet častěji a nabídne pacientům v čekárnách zajímavá témata a rozhovory

Předporodní kurzy ZDARMA pokračují i v BŘEZNU

21. 02. 2017

Registrace na PŘEDPORODNÍ KURZY ZDARMA startují 24. února v 10 hodin.

Využijte slevu 15 % na kosmetiku EUCERIN

21. 02. 2017

Navštivte dnes 21. 2. 2017 od 10:00 do 16:00 naši nemocniční lékárnu

Nemocnice odvolává od pondělí 20. 2. 2017 zákaz návštěv

17. 02. 2017

Důvodem zrušení zákazu návštěv je klesající nemocnost akutních respiračních onemocnění.

Výtěžek z prodeje kalendáře věnovaly dětské onkologii

16. 02. 2017

Básnířka Věra Hanzalová a malířka Daniela Kuruc finančním darem podpořily dětskou onkologii

Nemocnice České Budějovice přijme nové onkology a urology

15. 02. 2017

Nemocnice České Budějovice hledá do svých řad nové lékaře a lékařky. Konkrétně pro Onkologické oddělení a Urologické oddělení. Nástup na pracoviště je možný dle dohody s vedením zdravotnického zařízení.

Valentýnská akce v nemocniční lékárně

13. 02. 2017

14. 2. se můžete těšit na profesionální diagnostiku pleti a speciální valentýnské dárky k nákupu.

Návštěvy pacientů jsou stále zakázány

10. 02. 2017

Vzhledem k přetrvávající chřipkové epidemii zákaz návštěv pokračuje

Rozhovor s primářem Radiologického oddělení MUDr. Petrem Lhotákem

10. 02. 2017

Vyšetření magnetickou rezonancí včas odhalí nádor i mozkovou příhodu

Akční leták nemocniční lékárny

09. 02. 2017

Platný od 1. 2. do 28. 2. 2017 nebo do vyprodání zásob

Hepatitida typu A - Základní informace pro odbornou veřejnost

23. 01. 2017

Nemocnice zvěřejňuje odborné stanovisko k problematice hepatitidy typu A

Promoakce kosmetiky Eucerin

23. 01. 2017

Využijte ve středu 25. 1. 2017 15% slevu na produkty kosmetiky Eucerin

Předporodní kurz - únor

20. 01. 2017

Únorové předporodní kurzy jsou JIŽ OBSAZENÉ

Magnetické rezonance a rentgeny dostaly polep s veselými motivy pro děti

18. 01. 2017

Pomáhají, aby se děti při vyšetření cítily klidněji

Co nového se událo v naší nemocnici?

17. 01. 2017

Přečtěte si náš nový Nemocniční zpravodaj

Akční leták nemocniční lékárny

11. 01. 2017

Platný od 1. 1. do 31. 1. 2017 nebo do vyprodání zásob

Dnes probíhá v lékárně promoakce kosmetiky Avene

10. 01. 2017

Zveme Vás na bezplatné dermokosmetické a vlasové poradenství

Zákaz návštěv - informace pro doprovod k porodu

05. 01. 2017

Otce u porodu povolujeme. Nikoli nemocného otce. Je v kompetenci porodní asistentky zhodnotit jeho zdravotní stav a povolit přítomnost u porodu.

Prvním miminkem roku 2017 je v jižních Čechách Vojtěch z Českých Budějovic

01. 01. 2017

Symbolickou štafetu mezi prvními novoročními miminky v Jihočeském kraji přebírá v roce 2017 Nemocnice České Budějovice. Ve 3:16 zde přišel na svět Vojtěch Liška.

Silvestrovské úrazy

01. 01. 2017

Silvestrovská noc byla v nemocnicích na jihu Čech poměrně klidná Oslavy příchodu nového roku neskončily v jihočeských nemocnicích žádným závažným poraněním. Nejvíce lidí ošetřili lékaři na traumatologické ambulanci v Nemocnici České Budějovice, do sedmé hodiny ranní jich bylo třináct. Jednoho člověka si s těžkým úrazem hlavy převzali do péče.

Českobudějovická nemocnice letos zaznamenala rekordní počet porodů

28. 12. 2016

Českobudějovická nemocnice v letošním roce trhla rekord v počtu porodů. Poprvé od roku 1980 se tam rodilo více než 2500-krát. Tento rekord byl dosažen 25. prosince. K dnešnímu dni (27. 12. 2016) to je celkem 2510 porodů. Pro srovnání s rokem 2015 je to zhruba o 200 porodů více.

PF 2017

20. 12. 2016

Pacienti žádají kvalitní medicínu i vlídný personál

15. 12. 2016

Rozhovor s generálním ředitelem MUDr. Břetislavem Shonem

Zdravotní klauni rozdali dárečky na Onkologickém oddělení

15. 12. 2016

Na oddělení ale přinesli hlavně radost, smích a odlehčení

Nemocnice vydává kalendář s obrázky dětských pacientů

14. 12. 2016

Obrázky namalovaly hospitalizované děti v rámci arteterapie

Předporodní kurz - leden

14. 12. 2016

Předporodní kurzy ZDARMA proběhnou i v měsíci lednu

Nemocnice České Budějovice zakoupila z vlastních peněz dva nové sanitní vozy

08. 12. 2016

Nemocnice České Budějovice modernizuje svůj vozový park. Obnova sanitních vozidel začala v letošním roce a bude pokračovat i nadále. Poslední nákup se váže k roku 2007, kdy byla pořízena dnes již dosluhující vozidla Mercedes Benz Vito. Z prostředků nemocnice se nyní zakoupily dva speciály vybavené nejmodernějšími technologiemi.

Nutriční terapeuti Nemocnice České Budějovice se starají o bezproblémové stravování pacientů

07. 12. 2016

Nemocnice České Budějovice začala v září loňského roku provozovat vlastní stravovací služby. Jejich součástí jsou i nutriční terapeuti, kteří každý den sestavují jídelní lístky pro pacienty a zaměstnance. Nyní se takto připravuje strava přibližně pro 1100 pacientů, jež se skládá z deseti základních a deseti speciálních diet. Pro zaměstnance se denně vaří kolem 1200 obědů.

Cukrovka spojí jihočeské diabetology

05. 12. 2016

Již v pořadí 24. Jihočeský diabetologický den pořádá Diabetologické centrum při Interním oddělení Nemocnice České Budějovice, a. s., spolu s Centrem diabetologie IKEM. Uskuteční se ve čtvrtek 8. prosince v Divadelním sále českobudějovického Domu kultury Metropol.

Nové video provází pacienty se sluchovým postižením Nemocnicí České Budějovice

05. 12. 2016

Ve spolupráci s organizací Tichý svět připravila Nemocnice České Budějovice videoklip, který seznamuje neslyšící veřejnost jak s nemocničním areálem, tak důležitými informacemi. Zveřejněn byl mimo jiné na oficiálním YouTube kanálu Nemocnice České Budějovice.

Jihočeské nemocnice potvrdily elitní pozici v Česku

02. 12. 2016

Nemocnice České Budějovice, a. s. obsadila stříbrnou pozici v anketě institutu HCI o "Nejlepší nemocnici 2016".

Očkování proti chřipce je v plném proudu

25. 11. 2016

Od počátku října očkuje českobudějovická nemocnice zájemce proti sezónní chřipce

Soutěžte o tři balíčky plné vitamínů a doplňků stravy

25. 11. 2016

Vítěze vylosujeme 29. listopadu

Předporodní kurz - prosinec

23. 11. 2016

Prosincový předporodní kurz startuje již 30. 11. Zájemci se mohou registrovat od 25. 11. 10 hodin na našich webových stránkách.

Evropský antibiotický den

14. 11. 2016

Evropský antibiotický den je vyhlášován Evropským centrem pro prevenci a kontrolu nemocí s podporou WHO.

Maminky si z porodnice odnesou dárkový balíček

21. 10. 2016

Najdou v něm drobné dárky a užitečné informace týkající se mateřství

Kapka naděje v českobudějovické nemocnici

19. 10. 2016

Tři nové monitory za více než půl milionu korun budou dohlížet na zdravotní stav dětí, hospitalizovaných v Nemocnici České Budějovice, a. s.

Předporodní kurzy pokračují i v listopadu

18. 10. 2016

Předporodní kurzy Nemocnice České Budějovice startují znovu 2. listopadu.

Ve středu 19. října navštivte Lékárnu Nemocnice České Budějovice

18. 10. 2016

Od 9 do 16 hodin zde bude probíhat prezentace kosmetiky EUCERIN

Pořad Drbárna přinesl reportáž o našem neonatologickém oddělení

17. 10. 2016

Podívejte se na rozhovor s primářem MUDr. Milanem Hanzlem

Krátké ohlédnutí za DNEM SRDCE v Nemocnici České Budějovice

04. 10. 2016

Podívejte se na videoreportáž a fotografie z této akce

Vyjádření ke článku uveřejněném na webu blesk.cz

03. 10. 2016

Fotografie pacienta na krabičce od cigaret nepochází z Nemocnice České Budějovice, a.s.

V Českých Budějovicích máme nejkvalitnější nemocnici

30. 09. 2016

Naše nemocnice zvítězila v celostátní soutěži

Den srdce v Nemocnici České Budějovice

29. 09. 2016

Přijďte se 29. září 2016 pobavit a něco se přiučit

Lidé nemocní rakovinou mají v nemocnici větší komfort

21. 09. 2016

Rekonstukce centrálního pavilonu C je dokončena

Pozvánka na fotbalové utkání

21. 09. 2016

Přijďte fandit na Střelecký ostrov tento pátek od 18 hodin

Předporodní kurz - říjen

20. 09. 2016

Říjnový předporodní kurz je ji připraven

Nejsestřička SYMPATIE 2016

19. 09. 2016

Podpořte naši staniční sestru stanice JIP Interního oddělení v soutěži BATIST Nejsestřička 2016

Nemocnice rozšiřuje parkoviště pro veřejnost

19. 09. 2016

Dvoupodlažní parkoviště pojme až 250 aut

Jihočeši už za moderním vyšetřením nádorů nebudou muset cestovat do jiných krajů

08. 09. 2016

Dlouho očekávané zahájení provozu PET centra se blíží

Od pondělí se změní vjezd do nemocnice pro akutní případy

02. 09. 2016

S akutními případy se bude vjíždět z ulice L. B. Schneidera

Českobudějovická nemocnice začíná jako první s unikátní plastikou prsou

23. 08. 2016

Plastické chirurgy školil světově známý estetický chirurg Fabio Nahas

Zdravotníci budou jako ze škatulky

17. 08. 2016

Zaslouží se o to nový žehlicí stroj

Předporodní kurz - září

16. 08. 2016

Po prázdninové pauze včera opět odstartovaly naše předporodní kurzy ZDARMA. Kurz, který bude zahájen 31. 8. je již naplněný. Další kurz otevřeme 5. 10. Děkujeme za Váš zájem.

Soutěž o letní balíček na dovolenou

12. 08. 2016

Zapojte se do soutěže a vyhrajte

V Č. Budějovicích volí metodu výměny srdečních chlopní na míru pacientům

12. 08. 2016

Nejvhodnější metoda je volena na základě tělesné konstituce, věku a dalších chorob pacienta

Rozhovor se zdravotními klauny, kteří rozdávají radost v naší nemocnici

11. 08. 2016

Týden co týden rozesmívají nemocné děti veselými kousky

Řidiči ujíždí od dopravních nehod bez poskytnutí první pomoci čím dál častěji

10. 08. 2016

Chovejte se na silnicích zodpovědně a ohleduplně

Unikla Vám některá z reportáží o naší nemocnici?

04. 08. 2016

Podívejte se na náš YouTube kanál, kde všechny reportáže naleznete

Akční leták nemocniční lékárny

02. 08. 2016

Nakupujte výhodně v naší lékárně

Jihočeské nemocnice investují v roce 2016 do svého rozvoje 678 milionu korun

27. 07. 2016

Do roku 2020 budou areály českobudějovické nemocnice soustředěny do jednoho komplexu

Bistra Madetka - provoz obnoven

22. 07. 2016

Přijďte nás navštívit do zrekonstruovaných prostor

Výherkyně soutěže získala pobyt na nadstandardním pokoji v porodnici zdarma

21. 07. 2016

Další dvě soutěžící si odnesly dárkové balíčky

Na úrazové ambulanci se v letních měsících dveře netrhnou

20. 07. 2016

Jihočeští záchranáři vyjíždí až k dvojnásobnému počtu pacientů

Aktuální nabídka pracovních míst v Nemocnici České Budějovice, a.s.

20. 07. 2016

Hledáme nové posily do našeho týmu

Letní provoz pokladny

18. 07. 2016

Upozorňujeme na změnu pracovní doby pokladny

Představujeme Vám Jihočeské zdraví

29. 06. 2016

Jihočeské nemocnice mají své noviny. Přečtete si spolu s námi, co nového se v nemocnicích Jihočeského kraje událo.

Hokejisté Motoru na dětském oddělení

29. 06. 2016

Hokejisté ČEZ MOTOR České Budějovice přišli zpříjemnit pobyt malým hospitalizovaným pacientům

Nový spot českobudějovické Porodnice

27. 06. 2016

Vyberte si i vy porodnici, kde o vás a vaše miminko budou pečovat profesionálové se srdcem na správném místě

Odoperovali jsme již 100 pacientů se srdeční arytmií formou tzv. hybridní ablace fibrilace síní

23. 06. 2016

Lékaři Nemocnice České Budějovice, a. s., odoperovali už 100 pacientů se srdeční arytmií formou tzv. hybridní ablace fibrilace síní

Pacientům donese nákupy specializovaná firma

22. 06. 2016

Nemocnice zavádí novou službu pro pacienty

Změna pracovní doby pokladny

21. 06. 2016

v termínu od 22. 6. do 24. 6. 2016

Den zdraví zaměřený na kůži

15. 06. 2016

Přijďte si 20.6. nechat poradit od odborníků z kožního oddělení

Ještě jste nepřihlásili své ratolesti na dětský tábor?

06. 06. 2016

Zbývají poslední volná místa

Jak včas poznat kožní nádor a jak se bezpečně opalovat?

06. 06. 2016

Ptejte se do 10. 6. odborníků z kožního oddělení

Nemocnice obhájila certifikát kvality

06. 06. 2016

Kvalitní a bezpečná péče o pacienty je zde prioritou

Výtěžek z fotbalové exhibice pomůže koupit ozařovač krve

31. 05. 2016

Ten bude sloužit k léčbě dětí na hematoonkologické stanici

Nemocnice zahájila odběr krevní plazmy

31. 05. 2016

Od května se mohou dárci hlásit na transfúzním oddělení

Pomůžeme Vám zbavit se závislosti na tabáku

30. 05. 2016

Navštivte terminál naší nemocnice v úterý 31. 5. 2016

CHATovací služba Nemocnice České Budějovice, a. s. startuje

27. 05. 2016

Nemocnice České Budějovice, a. s. bude CHATovat s veřejností

Hvězdný fotbal pomůže malým pacientům českobudějovické nemocnice

25. 05. 2016

Přijďte 29. 5. od 13:00 podpořit dobrou věc

V nemocničních automatech bude zdravější jídlo

24. 05. 2016

Nové produkty přibudou v nabídce od počátku června

Operaci prostaty umíme na špičkové úrovni

23. 05. 2016

Jako jediní v kraji operujeme nádory prostaty laparoskopicky

Odpoledne s nordic walking

23. 05. 2016

Přijďte si v sobotu 28. 5. užít příjemné odpoledne a zasportovat si

4. běh předporodních kurzů ZDARMA

20. 05. 2016

Registrace na 4. běh předporodních kurzů ZDARMA startuje dnes ve 12h

Přijďte spolu s námi 28. 5. fandit dobré věci

18. 05. 2016

Startem v závodě podpoříte paralympionika Arnošta Petráčeka

Virtuální lékař zodpoví dotazy zájemců na chatu

18. 05. 2016

Vy se ptáte, naši lékaři odpovídají - už od června

Dnes a zítra probíhá v lékárně promoakce kosmetiky Eucerin, Bioderma, Avene, Daylong

17. 05. 2016

Připravte se na léto: čekají na Vás slevy 15 - 20% na opalovací krémy

Známé osobnosti po roce opět pomáhají

16. 05. 2016

Akce Pomáháme fotbalem 2016 se uskuteční v neděli 29. 5. 2016

Dnes probíhá v lékárně promoakce kosmetiky Avene, Ducray, Klorane a A-derma

11. 05. 2016

Můžete se těšit na kosmetické poradenství, akční balíčky či dárečky k Vašemu nákupu.

Představujeme Vám další oddělení naší nemocnice

05. 05. 2016

Nové videoklipy ke shlednutí

Informace k přesunu urologického oddělení do pavilonu C

05. 05. 2016

9. 5. - 11. 5. 2016 se stěhuje st. B do pavilonu C

Dvě nemocniční oddělení se přesunou o dům dál

02. 05. 2016

Od 9. 5. začne stěhování oddělení urologie a gynekologie do nově vybudovaných prostor

4. předporodní kurz ZDARMA

28. 04. 2016

Připravili jsme pro vás již 4. předporodní kurz

Staly jsme se členem mezinárodní sítě nemocnic podporujících zdraví

28. 04. 2016

Od 1. dubna jsme členy mezinárodní sítě HPH

Nová PET/CT kamera umožní přesnejší diagnostiku nádorů

27. 04. 2016

Nemocnice se připravuje na instalaci špičkového diagnostického přístroje

Získali jsme cerfitikát bezpečnosti informací

25. 04. 2016

Ten udělila naší nemocnici Společnost Tayllor&Cox s. r. o.

Nastávající maminky si prohlédly naší porodnici

25. 04. 2016

Předporodní kurzy budoucí maminky vítají

3. běh předporodních kurzů ZDARMA

20. 04. 2016

Registrace na 3. běh předporodních kurzů ZDARMA startuje dnes ve 12h

Na transfúzním oddělení dnes poteče krev proudem

15. 04. 2016

Koná se zde již počtvrté akce Krvebraní

Soutěžit se vyplatí!

14. 04. 2016

Výherkyně soutěže si převzaly zdravotnický balíček pro maminky

Dětský tábor Slavkov

13. 04. 2016

Přihlaste své děti na letní tábor, kde si užijí spoustu zábavy

Harmonogram předporodních kurzů ZDARMA

06. 04. 2016

Seznamte se s harmonogramem předporodních kurzů, které Nemocnice České Budějovice, a. s. pořádá ZDARMA.

Dne 7. 4. od 9 hodin pořádáme Den zdraví zaměřený na ŽENY

03. 04. 2016

Akce se zúčastní odborníci z gynekologicko-porodnického a neonatologického oddělení

Otevíráme druhý dubnový předporodní kurz ZDARMA

30. 03. 2016

Přihlašování bude spuštěno 1. 4. ve 12 hodin.

Odbrželi jsme odměnu za výhru v anketě Nejlepší nemocnice ČR 2015

30. 03. 2016

Firma Linet nám předala speciální lůžko, které má nosnost až 320kg.

Ve čtvrtek 31. 3. proběhne v lékárně promoakce kosmetiky Bioderma

29. 03. 2016

Těšit se můžete na dermoporadenství, slevy a drobné dárky.

Kapacita PŘEDPORODNÍHO KURZU je pro měsíc duben již vyčerpána

24. 03. 2016

Přihlásit se můžete zase v měsíci příštím

Nová lůžka umožňující společný pobyt dětí v inkubátorech s jejich matkami

23. 03. 2016

Perinatologické centrum tak disponuje nejvíce těmito lůžky v ČR

Přihlašování na PŘEDPORODNÍ KURZY zdarma startuje dnes ve 12:00

23. 03. 2016

Milé maminky, neváhejte a včas se přihlašte.

Dnes proběhá v lékárně Happy day s kosmetikou EUCERIN

22. 03. 2016

Tento den můžete využít mimořádné 15% slevy

Nemocnice nabídne nastávajícím maminkám PŘEDPORODNÍ KURZY zdarma

22. 03. 2016

Od 24. 3. se můžete registrovat se na historicky první PŘEDPORODNÍ KURZ

Herečky z Jihočeského divadla předčítaly pacientům

21. 03. 2016

Čtením povídek zpříjemnily dopoledne pacientům ONP1

Drtička močových kamenů zkrátila operační časy na polovinu

18. 03. 2016

Rok používaná drtička je nejen velmi účinná, ale současně maximálně šetrná k organismu pacienta.

Nemocnice ruší od 18. 3. zákaz návštěv

17. 03. 2016

Po téměř měsíci a půl se tak znovu otevírá návštěvám

Českobudějovická porodnice otevřela novou stanici perinatologie

15. 03. 2016

Díky nové stanici zůstávají matka i dítě v jednom objektu.

Dobrovolníci pomáhají pacientům zlepšit psychiku

13. 03. 2016

Psychicky podpořit pacienty – to je hlavní smysl programu Dobrovolníci v nemocnici.

Připojte se s námi ke světovému dni autismu

10. 03. 2016

Srdečně Vás zveme na výstavu a představení činností dětí s autismem pod názvem "DEN V MODRÉM"

Nemocnice zefektivní dopravu v areálu

10. 03. 2016

Zlepší se tak dopravní propojení v horním areálu nemocnice.

Zákaz návštěv stále stále platí

08. 03. 2016

Vzhledem k přetrvávajícímu zvýšenému výskytu chřipkových onemocnění pokračuje zákaz návštěv

Dětský koutek - 5. 3.

04. 03. 2016

Jednodenní uzavření dětského koutku

Hokejové utkání zaměstnanců Nemocnice České Budějovice, a. s.

04. 03. 2016

Navštivte páteční hokejové utkání zaměstnanců naší nemocnice

Setkání jihočeských bezlepkářů - přijďte se o celiakii dozvědět více

02. 03. 2016

5. 3. 2016 si Vás dovolujeme pozvat na SETKÁNÍ BEZLEPKÁŘŮ.

Maraton upozorní na problematiku roztroušené sklerózy

02. 03. 2016

Přijďte si v pátek a v sobotu zacvičit pro dobrou věc.

Den zdraví se Zdravotní pojišťovnou ministerstva vnitra ČR

01. 03. 2016

Přijďte si 2.3.2016 nechat zdarma změřit tlak, choresterol a tělesný tuk.

Den ledvin - "Prevence nebolí, jednejte včas"

29. 02. 2016

Ve spolupráci s VZP pojišťovnou Vás 9.3. 2016 zveme na preventivní akci.

Na porodníka je v dnešní době vyvíjen obrovský tlak

27. 02. 2016

2. část rozhovoru s primářem Gynekologicko-porodnického oddělení

Českobudějovická nemocnice dokáže diagnostikovat virus Zika

17. 02. 2016

Výsledek vyšetření je známý už do 24 hodin po odběru krve či moči.

Užívejte PARACETAMOL s rozumem

17. 02. 2016

V nemocniční lékárně můžete zkonzultovat užívání léčivých přípravků.

Maminky budou mít v porodnici k dispozici svačinový pult

15. 02. 2016

Od března chystáme pro maminky pár novinek z oblasti stravování.

Lvíček pohlídal rekordní počet dětí

14. 02. 2016

V nemocnici se o Vaše ratolesti v době návštěv rádi postarají.

Důležité je, aby děti, které od nás odejdou, měly minimální vývojové potíže

10. 02. 2016

2. část rozhovoru s primářem Neonatologického oddělení

Představujeme Vám další oddělení naší nemocnice.

10. 02. 2016

Podívejte se na nové video z Radiologického oddělení.

Smyslem naší práce je pustit děti do života tak, aby se jejich vývoj neodlišoval od ostatních

08. 02. 2016

1. část rozhovoru s primářem Neonatologického oddělení

Nemocnice dokončila modernizaci komplexního onkologického centra

02. 02. 2016

Investice do nových lineárních urychlovačů dosáhla 220 miliónů korun

V českobudějovické porodnici přišlo na svět nejvíce dětí od roku 2012

31. 01. 2016

V loňském roce se narodilo 2384 dětí, což je druhý nejvyšší údaj od roku 2010.

Akční únorová nabídka lékárny

28. 01. 2016

Zastavte se v nemocniční lékárně a ušetřete

Nejčastější dotazy nastávajících maminek

28. 01. 2016

Zpracovali jsme odpovědi na Vaše nejčastější dotazy.

Českobudějovická nemocnice hostí urologický workshop

27. 01. 2016

Workshop bude zaměřen na nové metody při léčbě urolitiázy.

Doporučení omezení návštěv pacientů

26. 01. 2016

Nemocnice žádá veřejnost, aby kvůli chřipce omezila návštěvu pacientů.

Pejsci pomohou uzdravovat pacienty

21. 01. 2016

Vyškolený dobrovolník spolu se psem bude docházet za pacienty a přispívat ke zlepšení jejich nálady a uzdravení.

Nemocnice se zahalila do bílého pláště

20. 01. 2016

Podívejte se na zimní fotografie naší nemocnice.

Rok 2015 v Nemocnici České Budějovice, a. s.

18. 01. 2016

Rozhovor s generálním ředitelem MUDr. Břetislavem Shonem

Poskytujeme péči na špičkové úrovni pro matky i novorozence

18. 01. 2016

Rozhovor s primáři Gynekologicko-porodnického a Neonatologického oddělení.

Provoněná nemocnice

14. 01. 2016

Chceme, aby se u nás pacienti cítili co nejlépe, proto jsme se rozhodli vybraná oddělení provonět.

Rozhovor s generálním ředitelem Nemocnice České Budějovice, a. s.

13. 01. 2016

Sledujte páteční vysílání Krajského magazínu Jihočeské televize.

Nemocnice eviduje už sedm tisíc dárců kostní dřeně

12. 01. 2016

Více nemocných tak mohlo podstoupit transplantaci kostní dřeně..

Dotazníky spokojenosti - videoklip Zdeňka Trošky

06. 01. 2016

Děkujeme našim ambulantním i hospitalizovaným pacientům, že využívají dotazníků spokojenosti.

Ohlédnutí za rokem 2015

05. 01. 2016

Rozhovor s generálním ředitelem MUDr. Břetislavem Shonem.

První miminko roku 2016

02. 01. 2016

První miminko Jihočeského kraje se narodilo v Nemocnici Písek, a. s. a to v čase 0.39 hodin. V českobudějovické nemocnici se narodil v čase 1.18 hodin chlapeček Patrik.

Centrální pavilón nemocnice roste do výšky

28. 12. 2015

Stavební práce na modernizaci a nástavbě centrálního pavilónu českobudějovické nemocnice, do které bylo jen v letošním roce investováno 95 miliónů korun, se blíží ke konci. Kompletně dokončeny by měly být v roce 2017.

PF 2016

22. 12. 2015

Radostné prožití svátků vánočních, pevné zdraví, hodně štěstí a osobní spokojenosti v roce 2016 vám přeje Vaše Nemocnice České Budějovice, a. s.

Pohádkové čtení na dětském oddělení

18. 12. 2015

Páteční den byly z pokojů na dětském oddělení českobudějovické nemocnice slyšet pohádky. Předčítat je dětem přišli studenti Zdravotně sociální fakulty.

Rekordní Stonožka

15. 12. 2015

19. ročník Vánoční Stonožky přinesl historické maximum 18.936,- Kč. O dětské výrobky, které si v nazdobené nemocniční třídě zájemci mohli zakoupit za libovolně vysoký příspěvek byl letos zase o něco větší zájem něž loni.

Zdravotní klauni rozveselili pacienty onkologického oddělení

15. 12. 2015

S heslem „úsměv léčí" se do českobudějovické nemocnice vypravili zdravotní klauni, kteří přišli rozveselit a zpříjemnit předvánoční čas pacientům onkologického oddělení.

Děti v nemocnici navštívil Mikuláš v doprovodu čertů a andělů

04. 12. 2015

Na dětském oddělní českobudějovické nemocnice se to ve středu odpoledne hemžilo čerty a anděly. Ty s sebou přivedl Mikuláš, aby tak společně připomněli dětem nastávající adventní čas.

Vánoční Stonožka

04. 12. 2015

Prim. MUDr. V. Mařík reprezentuje nově ČR v nejvýznamnější světové organizaci plastických chirurgů.

08. 09. 2015

Primář Oddělení plastické chirurgie Nemocnice České Budějovice, a. s., MUDr. Vladimír Mařík se v úterý 1. září stal českým zástupcem v International Society of Aesthetic Plastic Surgery (ISAPS).

Kadeřnické a pedikérské služby pro pacienty

24. 08. 2015

Pacienti Nemocnice České Budějovice, a. s., mají od 24. 8. 2015 k dispozici další službu, která jim zpříjemní pobyt v tomto největším jihočeském zdravotnickém zařízení. Mohou zdarma využívat kadeřnické a pedikérské služby. Zejména dlouhodobě hospitalizovaní pacienti tento servis přivítají.

Nemocniční zpravodaj Léto 2015

14. 08. 2015

Nemocnice České Budějovice, a.s. vydala další číslo svého čtvrtletníku Nemocniční zpravodaj - Léto 2015.

Nový dětský chirurgický sál

18. 06. 2013

Nový dětský chirurgický sál zvětší komfort pacientů.

Bankomat v areálu nemocnice

31. 05. 2013

31. 5. 2013 byl v hlavní vstupní hale Nemocnice České Budějovice, a.s. v Horním areálu instalován bankomat ČSOB. Bankomat je přístupný non stop a pod stálým dohledem bezpečnostní služby. V bezprostřední blízkosti bankomatu je lékárna s nepřetržitým provozem.

8. ročník projektu Nejlepší nemocnice ČR

20. 03. 2013

Nemocnice České Budějovice, a.s. se letos zúčastní 8. ročníku celostátního projektu „Nejlepší nemocnice České republiky“, pořádaného HealthCare Institutem o. s.

"Bezpečnost rodičky i dítěte je podle mě nejzásadnějším kritériem při výběru porodnice"

01. 01. 2005

1. část rozhovoru s primářem Gynekologicko-porodnického oddělení

Předporodní kurzy proběhnou i v dubnu zdarma

01. 01. 2005

Předporodní kurzy zdarma proběhnou i v dubnu! Zájemkyně se mohou registrovat od 24. března v 10 hodin

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Jihočeský Kraj Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje ISO 27001.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace