18. 12. 2015

Pohádkové čtení na dětském oddělení

Dětským pacientům, kteří musejí trávit adventní čas v nemocnici, přišli čekání na Ježíška zpříjemnit studenti Zdravotně sociální fakulty v Českých Budějovicích. Celý páteční den předčítali dětem na dětském oddělení českobudějovické nemocnice nejznámější české pohádky. Z pokojů tak bylo slyšet Povídání o pejskovi a kočičce, Pohádka o krtečkovi a celá řada dalších dětských pohádek. "Děti na nás úžasně reagovaly, některé se nám chtěly pochlubit, jak umějí číst samy, a tak jsme se ve čtení střídaly," uvedla Šárka Hubková. Studenti si na pokoje vedle dětských knížek přinesli i společenské hry a s dětmi si tak ještě pohráli. Cíl této akce byl jasný, potěšit a zpestřit předvánoční čas nemocným dětem.

Nemocnice České Budějovice, a. s.  se neustále snaží vymýšlet aktivity, kterými zpestřuje dětem a jejich rodičům pobyt v nemocnici. Jen v měsíci prosinec děti navštívil Mikuláš v doprovodu čertů a andělů nebo Zdravotní klauni. V těchto i v dalších aktivitách bude českobudějovická nemocnice pokračovat i v následujícím roce, aby se zde děti i jejich rodiče cítili co nejlépe.