kvalita a bezpeci
25. 11. 2016

Očkování proti chřipce je v plném proudu

Od počátku října očkuje českobudějovická nemocnice zájemce proti sezónní chřipce. Ta každoročně znepříjemňuje život lidí zejména v lednu a únoru. Chřipka, kterou ročně onemocní téměř každý čtvrtý Čech, navíc patří mezi nevyzpytatelné infekce, protože pokaždé probíhá v jiné intenzitě.

Vhodnou prevencí chřipky je očkování, které je dostupné široké veřejnosti a proplácejí je tuzemské zdravotní pojišťovny. Vakcína chrání před onemocněním zhruba už po čtrnácti dnech od očkování a její účinek trvá od šesti do dvanácti měsíců. Vždy tedy vydrží na celou zimní sezónu.

Více v tiskové zprávě - zde

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Jihočeský Kraj Diecézní charita České Budějovice Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin logo Společnost pro ranou péči ISO 27001.