26. 10. 2018

Slavnostní vysazení lip ku příležitosti 100. výročí republiky

Člen představenstva Nemocnice České Budějovice MUDr. Jaroslav Novák, MBA, ředitel interních oborů MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D. a hejtmanka Jihočeského kraje Mgr. Ivana Stráská společně vysadili ve čtvrtek 25. října v areálu českobudějovické nemocnice tři lípy ku příležitosti 100. výročí republiky.

Lípy repub­li­ky jsou živý­mi památ­ní­ky a záro­veň sym­bo­lem při­po­mí­na­jí­cí naše národ­ní ději­ny. Symbolizují vznik Československé republiky i samotné České republiky. Tradice sahá do roků 1918 a 1919, kdy jich lidé vysadili tisíce. Do výsadeb a oslavných akcí se zapojovali starostové, žáci škol i členové místních spolků. Sáze­ní bylo vět­ši­nou spo­je­no s osla­va­mi, kte­ré měly své čest­né hos­ty, pro­slo­vy i ver­še. Stromy bývaly ozdobeny stuhami, domy praporky, zpívala se státní hymna a ke kořenům stromů se ukládaly pamětní listy.

Nemocnice České Budějovice si na zeleni zakládá. Celkem je v horním a dolním areálu kolem 600 vzrostlých stromů. Zastoupeny jsou jehličnaté i listnaté druhy dřevin.

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Jihočeský Kraj Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin ISO 27001.