kvalita a bezpeci
30. 08. 2019

Osobní poděkování hejtmanky Stráské

Po neuvěřitelných 45 letech práce ve zdravotnictví se rozhodl odejít do důchodu jeden z nejznámějších jihočeských lékařů, MUDr. Břetislav Shon.

Těžko odhadnout, kolik pacientů hledajících pomoc prošlo jeho ordinacemi, musely jich být celé desetitisíce. Naopak přesně změřitelné je jeho působení v nejvyšších manažerských funkcích jihočeských nemocnic, které dokázal přivést mezi ty nejlepší v celé republice. Najít podobnou unikátní kombinaci lékaře a manažera je dnes úkol doslova nemožný.

Stejně tak je složité najít člověka, který svým naprosto svérázným způsobem dokáže podávat pravdu bez příkras či okolků. To dokáže jen ten, kdo je povznesen nad předstírání, protože přesně zná svůj cíl a sám je pro své okolí tím nejlepším příkladem či receptem na přímočarou vitalitu.

Svého ředitele oslovovali lékaři i manažeři v jihočeských nemocnicích naprosto přirozeně „Pane generální“. MUDr. Břetislav Shon, ve všech významech tohoto slova, tím panem generálním, a nejen pro nemocniční kolegy, pořád bude.

Pane generální, doufám, že budu mít příležitost potkat se s Vaším nezaměnitelným humorem, Vašimi zkušenostmi a Vaší lidskostí. Jsem ráda, že jsem měla tu možnost s Vámi pracovat.

Ivana Stráská

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Jihočeský Kraj Diecézní charita České Budějovice Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin logo Společnost pro ranou péči ISO 27001.