07. 11. 2017

Očkování proti chřipce se již rozběhlo, k dispozici je i nová vakcína

Od počátku října očkuje českobudějovická nemocnice zájemce proti sezónní chřipce. Vakcína chrání před onemocněním zhruba už po čtrnácti dnech od očkování a její účinek trvá od šesti do dvanácti měsíců. Vždy tedy vydrží na celou zimní sezónu. Chřipka, kterou ročně onemocní téměř každý čtvrtý Čech, navíc patří mezi nevyzpytatelné infekce, protože pokaždé probíhá v jiné intenzitě.

Vhodnou prevencí chřipky je očkování, které je dostupné široké veřejnosti a proplácejí je tuzemské zdravotní pojišťovny. „Letos jsme začali očkovat počátkem října a zájemců je srovnatelný počet jako
v předchozích letech. Vakcínu nabízíme i našim zaměstnancům. Vakcína včetně aplikace stojí
v Očkovacím centru českobudějovické nemocnice 200 korun. Letos nabízíme nově také vakcínu s rozšířeným pokrytím proti čtyřem kmenům chřipky. Cena je zde o 100 korun vyšší,“
uvedla vedoucí lékařka Očkovacího centra při Infekčním oddělení Nemocnice České Budějovice, a. s., MUDr. Iva Šípová.

Více v tiskové zprávě - zde