kvalita a bezpeci
21. 01. 2016

Pejsci pomohou uzdravovat pacienty

Pes je nejlepší přítel člověka – právě v duchu tohoto rčení přistoupila Nemocnice České Budějovice, a. s., k takzvané canisterapii, metodě pozitivního působení na své pacienty prostřednictvím speciálně cvičených psů. Pes ze sdružení Hafík se svým cvičitelem tak zlepšují náladu pacientů z oddělení následné péče 1 a 2, tedy zejména dlouhodobě ležících seniorů.

„Nemocní, kteří u nás dlouhodobě leží, velmi vítají možnost rozptýlení prostřednictvím pejska. Kontakt s tímto domácím mazlíčkem v nich totiž vyvolává příjemné pocity a celkově zlepšuje náladu a uzdravuje,“ uvedla MUDr. Jitka Cábková, primářka Oddělení následné péče 1 Nemocnice České Budějovice, a. s.

Více v tiskové zprávě - zde

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Jihočeský Kraj Diecézní charita České Budějovice Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin logo Společnost pro ranou péči ISO 27001.