31. 05. 2016

Nemocnice zahájila odběr krevní plazmy

Českobudějovická nemocnice zahájila před několika týdny odběr krevní plazmy od dárců. Doposud zajišťovalo Transfúzní oddělení Nemocnice České Budějovice, a. s., pouze odběr krve, od května spustilo program bezpříspěvkových odběrů krevní plazmy, tedy odběrů bez finanční kompenzace.

„Krevní plazmu odebíráme pomocí speciálních přístrojů – separátorů, přičemž buněčné složky krve jsou převedeny zpět do krevního oběhu dárce. Odebraná plazma se používá jako nenahraditelná surovina ve farmaceutickém průmyslu při výrobě celé řady léků,“ uvedl MUDr. Petr Biedermann, primář transfúzního oddělení českobudějovické nemocnice.

Celá tisková zpráva a kontakty pro dárce - zde

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Jihočeský Kraj Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace ISO 27001.