30. 10. 2020

Hospitalizace rodiček s pozitivní anamnézou Covid-19 v Nemocnici České Budějovice, a.s.

Vzhledem k narůstajícímu počtu rodiček s pozitivní anamnézou Covid-19, došlo od 31. října k vytvoření stanice pro tyto ženy a jejich děti.

Tato stanice bude oddělená od stanice fyziologických novorozenců.

Pokud to zdravotní stav matky a novorozence dovolí, bude umístěna na tuto stanici a dostane vedle lůžka své dítě.

Ošetřování matky i dítěte bude probíhat podle epidemiologických pravidel pro Covid pozitivní pacienty.

Pro tyto matky platí absolutní zákaz návštěv po dobu pobytu na oddělení.