kvalita a bezpeci
12. 01. 2016

Nemocnice eviduje už sedm tisíc dárců kostní dřeně

Počet dobrovolných dárců kostní dřeně evidovaných registrem českobudějovické nemocnice už směřuje k osmé tisícovce. Jubilejním, sedmitisícím, dárcem se v závěru loňského roku stal Marek Švec z Jihlavy.

Díky fungování tohoto registru mohlo absolvovat transplantaci kostní dřeně či periferních kmenových buněk získaných od dobrovolných dárců z našeho regionu již 82 nemocných,“ uvedla vedoucí lékařka „jihočeského“ registru dárců kostní dřeně z Oddělení klinické hematologie Nemocnice České Budějovice, a. s., MUDr. Jana Vondráková, Ph.D.

Více v tiskové zprávě zde

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Jihočeský Kraj Diecézní charita České Budějovice Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin logo Společnost pro ranou péči ISO 27001.