23. 10. 2020

Nemocnice České Budějovice reaguje na enormní nárůst poptávky po stěrech na COVID-19

Vzhledem k obrovskému nárůstu poptávky po stěrech na COVID-19 provede Nemocnice České Budějovice, a.s. od pondělí 26. října 2020 stěr osobám bez potvrzené rezervace pouze v případě průběžné volné kapacity, a to jen u pacientů s příznaky onemocnění COVID-19 (horečka, dušnost…). Ti musí mít zároveň také žádanku od lékaře nebo od hygienické služby.

„K uvedenému opatření bohužel musíme přistoupit i přes opakované navýšení kapacity obou našich odběrových míst a přidání směn navíc. Oproti jaru jsme kapacitu navýšili sedminásobně a jsme nejvýkonnějším odběrným centrem v kraji. Fronty oddělíme tak, aby nedocházelo k čekání objednaných pacientů. Osobám bez potvrzené rezervace bohužel nejsme schopni garantovat provedení stěru v daný den. SMS s potvrzením, kterou jsou pacienti povinni se při příchodu na odběrné místo prokázat, je zasílána při provedení rezervace na zadané telefonní číslo,“ uvedl předseda představenstva Nemocnice České Budějovice, a.s. MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D.  Na veřejnost se generální ředitel krajské nemocnice obrací s žádostí “zdravotníci naší nemocnice dělají, co mohou pro vaše zdraví. Prosíme vás, nebuďte na ně agresívní,“ doplnil.