17. 05. 2019

I když počasí nepřálo, Blesk Ordinaci na budějovickém náměstí si lidé ujít nenechali

Nemocnice České Budějovice, a. s. je první tuzemskou nemocnicí, která ve spolupráci s vydavatelstvím CNC a Všeobecnou zdravotní pojišťovnou uspořádala putovní osvětovou kampaň s názvem Blesk ordinace. Akce se uskutečnila ve čtvrtek 16. května na náměstí Přemysla Otakara II. a těšila se nemalého zájmu veřejnosti, a to i navzdory počasí, které bylo chladné a deštivé.

„Zdraví je to nejcennější, co máme. Je vědecky dokázáno, že kvalita poskytované zdravotní péče ovlivňuje naše zdraví z pouhých 20 %. Z 80 % má na náš zdravotní stav vliv životný styl, prevence či vrozené dispozice. Právě ona prevence je ústředním tématem Blesk ordinace,“ říká MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D., předseda představenstva Nemocnice České Budějovice, a.s. a dodává: „Děkujeme všem, kteří ve čtvrtek českobudějovické náměstí navštívili a své zdraví tím tak podpořili.“

Návštěvníci měli největší zájem o konzultaci ve stanu kožního, plicního či kardiologického oddělení. „MUDr. Hana Janatová, zástupce primáře kožního oddělení, vyšetřila během čtvrtečního odpoledne 243 zájemců, u jednoho z nich s podezřením na melanom,“ zdůrazňuje mluvčí nemocnice Bc. Iva Nováková, MBA.

Mezi hosty byl například i ministr zdravotnictví Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch. Akci moderovala Eva Decastelo.

Celkově Blesk se svou kampaní navštíví pět měst.

Celou fotogalerii naleznete zde!

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Jihočeský Kraj Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin ISO 27001.