07. 12. 2015

České Budějovice hostí 23. ročník Jihočeského diabetologického dne

Přibližně 250 lékařů a zdravotních sester z celých jižních Čech se ve čtvrtek 10. prosince sjede do Českých Budějovic, aby zde projednali aktuální otázky onemocnění cukrovkou. V pořadí už 23. Jihočeský diabetologický den, který pořádá Diabetologické centrum při Interním oddělení Nemocnice České Budějovice, a. s., spolu s Centrem diabetologie IKEM.

Hlavní tématem bude zejména problematika prudkého nárůstu onemocnění diabetem 2. typu již ve věkových skupinách okolo 40 let, nové léky, způsoby léčby a především novinky v léčbě častých komplikací. Odpolední program bude věnován klinickým kazuistikám, tedy konkrétním případům z praxe, které si připravili lékaři českobudějovické nemocnice.

Více informací v tiskové zprávě zde

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Jihočeský Kraj Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace ISO 27001.