12. 10. 2020

Nemocnice České Budějovice, a.s. přistupuje k částečnému omezení, respektive odložení, hospitalizací, operací a výkonů naplánovaných do konce října

Jihočeské nemocnice doposud fungovaly ve víceméně běžném režimu, přestože počet hospitalizovaných pacientů s COVID-19 je několikanásobně vyšší než v jarních měsících. Na základě dosavadních zkušeností s léčbou pacientů s COVID-19 a modelací možných scénářů budoucího vývoje přistupují k částečnému omezení, respektive odložení, hospitalizací, operací a výkonů naplánovaných do konce října 2020, u kterých to je medicínsky bezpečné.

S přiměřeným předstihem tak získáme rezervní kapacitu pro pacienty s COVID-19, kteří do nemocnic přijdou ve větším počtu v druhé polovině října. Na konci minulého týdne přistoupila k postupnému omezování plánovaných výkonů Nemocnice Tábor, a.s. a Nemocnice Písek, a.s., uvedla předsedkyně holdingu Jihočeské nemocnice, a.s. MUDr. Zuzana Roithová, MBA.

„Nemocnice České Budějovice částečně omezí od tohoto týdne plánovanou péči na Chirurgickém, Urologickém, Gynekologickém, Kožním, Neurochirurgickém oddělení
a v Kardiocentru. Pacienty, kterých se omezení bude týkat, dopředu vyrozumí naši zaměstnanci telefonicky, SMS či emailem, stejně jako na jaře tohoto roku“,
sdělil předseda představenstva Nemocnice České Budějovice, a.s. MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D.

Zaměstnancům všech našich nemocnic děkujeme za skvělou spolupráci. Opět se v této nelehké době ukazuje, že pracovníci všech profesí tvoří bezva tým a následující období tak společně zvládneme. Jsme připraveni a víme, co musíme udělat dnes, za týden i na začátku listopadu,“ uzavírá MUDr. Roithová.