hc
22. 01. 2018

Od úterý 23. ledna platí v Nemocnici České Budějovice zákaz návštěv

Nemocnice České Budějovice vyhlašuje od úterý 23. ledna 2018 zákaz návštěv. Důvodem je nárůst chřipkových onemocnění v okrese České Budějovice. Zákaz potrvá až do odvolání.

„Ve 3. týdnu došlo v Jihočeském kraji k dalšímu zvýšení výskytu akutních respiračních onemocnění. Lze předpokládat, že počet nemocných bude i nadále narůstat,“ uvádí vedoucí lékařka pracoviště epidemiologie Nemocnice České Budějovice MUDr. Iva Šípová. „Naše laboratoře opakovaně zachytily chřipku A i chřipku B,“ dodává se slovy, že Nemocnice České Budějovice je na zvládnutí epidemie připravena.

Návštěvu u pacienta ze závažných důvodů a na nezbytně nutnou dobu může povolit pouze primář oddělení, jeho zástupce nebo první službu mající lékař.

Již od 15. ledna platí zákaz návštěv na 1. oddělení následné péče.

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Jihočeský Kraj Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje ISO 27001. logo