Medik roku
13. 11. 2018

Evropský antibiotický týden v Lékárně

V období od 19. do 25. listopadu 2018 budou lékárníci pacientům v lékárnách připomínat, jak užívat antibiotika správně. Veřejnosti budou k dispozici praktické letáčky s důležitými informacemi o užívání i uchovávání antibiotik.

Letos je kampaň zaměřena na správné podávání antibiotik dětským pacientům. Těm nejmenším jsou nejčastěji podávány ve formě sirupů.
Pacienti mohou i nevědomě nesprávným zacházením s předepsaným lékem negativně ovlivnit jeho účinnost. Antibiotický sirup před každou dávkou protřepejte, uchovávejte jej v lednici a používejte ho po přípravě v lékárně jen stanovený počet dní. U dětských pacientů je důležité dbát na to, aby dítě odpočívalo při léčbě i po ní a dodržovalo režimová opatření.

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Jihočeský Kraj Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace ISO 27001. logo