29. 03. 2020

Na sociálních sítích je šířeno sdělení, že Infekční oddělení Nemocnice České Budějovice nemá žádné roušky

Sdělení je nepravdivé.

Infekční oddělení Nemocnice České Budějovice je osobními ochrannými pomůckami vybaveno v souladu s doporučením WHO.

MZ ČR odeslalo naší nemocnici dodávku roušek dne 27. 3. 2020, dne 28. 3. 2020 jsme kromě toho převzali ochranné pomůcky z distribuce Jihočeského kraje.

Minimální spotřeba roušek pro zaměstnance naší nemocnice je 3,5 tisíce roušek za den. Roušky jsou přidělovány po kusech na jméno, jelikož model „švédského stolu“ běžný v době míru byl bohužel spojen s řádově větším odběrem roušek pro rodinné příslušníky a známé našich zaměstnanců.

Šíření nepravdivých informací odpovídající šíření poplašené zprávy v době nouzového stavu ČR je již předmětem vyšetřování.

Při této příležitosti bychom rádi poděkovali všem dobrovolníkům, kteří nezištně a bez požadavků na mediální prezentaci posílají nemocnici látkové roušky. Této pomoci si opravdu vážíme.