11. 04. 2017

Prohlášení odborových organizací Jihočeských nemocnic a. s.

V Českých Budějovicích dne 11. 4. 2017

Prohlášení základních odborových organizací Jihočeských nemocnic a. s., Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče České republiky k situaci v Jihočeských nemocnicích a. s.

1) Odmítáme politizaci nemocnic. Snahy o změny ve vedení Jihočeských nemocnic a. s. více vnímáme jako politický boj o moc nad penězi, které nemocnice generují, než jako snahu o další kroky, které by vedly k lepší budoucnosti zaměstnanců v jihočeském zdravotnictví.

2) Ekonomické zdraví nemocnic, je oproti jiným v České republice, na vysoké úrovni.         Zaměstnanci mají třetinové zastoupení v dozorčích radách jednotlivých nemocnic a nezaznamenali jsme jakákoliv upozornění na selhání v rámci hospodaření nemocnic.

3) Na revizi systému odměňování manažerů jihočeských nemocnic se budeme jako odborové organizace podílet.

Základní organizace OSZSP ČR:

Nemocnice České Budějovice

Nemocnice Český Krumlov

Nemocnice Prachatice

Nemocnice Strakonice

Nemocnice Tábor

Nemocnice Písek

Lékařský odborový klub Nemocnice České Budějovice

Lékařský odborový klub Nemocnice Prachatice.

Zodpovědná osoba:

Bc. Jan Šusta

předseda jihočeské krajské rady Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Jihočeský Kraj Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin ISO 27001.