04. 12. 2017

Začátek prosince v Českých Budějovicích patřil pediatrům

Dětské oddělení Nemocnice České Budějovice 1. a 2. prosince uspořádalo ve spolupráci s Neonatologickým oddělením XVI. jihočeské pediatrické dny. Do Biologického centra Akademie věd v Českých Budějovicích, kde se kongres konal, přijelo téměř 200 pediatrů a dětských sester z celého Jihočeského kraje.

„V roce 2015 jsme obnovili tradici Jihočeských pediatrických dnů, které se vždy mezi pediatry těšily velké oblibě. Před třemi lety přijelo přibližně sto lékařů a sester. Na letošní ročník si našel cestu téměř dvojnásobek odborníků, což nás velice těší. Takto vysoká účast, která předčila naše očekávání, potvrzuje, že jsme zvolili správnou cestu. Pokud to takto půjde dál, budeme muset pro příští rok hledat větší prostory,“ říká s úsměvem MUDr. Ivana Hojdová, lékařka dětského oddělení a hlavní organizátorka kongresu v jedné osobě.

Jihočeské pediatrické dny mají za cíl prezentovat zajímavé případy z praxe v oblasti pediatrie a příbuzných specializovaných oborů. Jedním ze stěžejních úkolů je prohlubování aktivní spolupráce mezi lékaři prvního kontaktu, tedy zejména praktickými lékaři pro děti a dorost, a nemocničními pediatry, kterou ulehčuje i bližší seznámení účastníků na společenském večeru. Letošními tématy byly gastroenterologie, výživa v pediatrii a kožní projevy u dětí. Účastníci tak vyslechli zajímavé přednášky např. o celiakii, enterální výživě nedonošených dětí nebo o poruchách příjmu potravy u dospívajících.

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Jihočeský Kraj Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace ISO 27001.