kvalita a bezpeci
17. 02. 2016

Českobudějovická nemocnice dokáže diagnostikovat virus Zika

Jihočeši, kteří mají podezření na to, že byli například během své zahraniční cesty infikováni virem Zika, se mohou nechat vyšetřit v českobudějovické nemocnici. Diagnostiku viru provádí Laboratoř molekulární biologie a genetiky Nemocnice České Budějovice, a. s. Výsledek vyšetření je známý už do 24 hodin po odběru krve či moči.

„Vyšetření je prováděno v souladu s evropskými standardy pro laboratorní diagnostiku a absolvovat je mohou všichni pacienti z jihočeského regionu,“ uvedl vedoucí laboratoře molekulární biologie a genetiky nemocnice Mgr. Ondřej Scheinost.

Více v tiskové zprávě - zde

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Jihočeský Kraj Diecézní charita České Budějovice Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin logo Společnost pro ranou péči ISO 27001.