04. 09. 2020

Nemocnice České Budějovice provedla první operaci s japonským mikroskopem MITAKA

Neurochirurgické oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. disponuje dalším moderním přístrojem, který navyšuje kvalitu poskytované péče. Jedná se o japonský mikroskop MITAKA. Instalován byl v pondělí 31. srpna a hned ten den byl využit při mikrochirurgické operaci.

Výrobce mikroskopu použil optickou sestavu s nejvyšším možným rozlišením a světelností, díky které lze vidět ostře struktury při zvětšení až 22x, rozsahem ohnisek 8:1 a rychlostí ZOOM 0,45s. Tyto hodnoty mají velký význam pro cévní mikrochirurgii a nedosahuje jich žádný jiný operační mikroskop na světě, kromě přístroje Mitaka MM90.

„Mikroskop splnil naše očekávání. Pacientka, které praskla výduť na mozkové cévě, je po noční operaci v pořádku,“ uvedl neurochirurg MUDr. Jiří Fiedler, Ph.D., MBA a dodal, že se s přístrojem seznámil již před lety na stáži v Japonsku.

Plné znění TZ naleznete zde: https://bit.ly/2F3zrby.