16. 04. 2019

UPOZORNĚNÍ - DĚTSKÁ POHOTOVOST

Vážení rodiče, zákonní zástupci, pacienti,

ve dnech 19. – 21. dubna 2019 nebude k dispozici Lékařská služba první pomoci pro děti a dorost.

Bohužel, přes veškerou snahu se nepodařilo obsadit tyto služby dětské pohotovosti obvodními lékaři pro děti a dorost, do jejichž kompetence tato činnost patří.

V nutných případech budou dětští pacienti ošetřeni v příjmové ambulanci dětského odd.

Upozorňujeme, že lékaři sloužící Ústavní pohotovostní službu na dětském oddělení zajišťují i provoz 4 lůžkových stanic, stanice včetně jednotky resuscitační a intenzivní péče.

Dále pak zajišťují i konziliární služby pro další oddělení českobudějovické nemocnice a ostatních dětských oddělení Jihočeského kraje.

Žádáme proto rodiče a pacienty o trpělivost, když lékaři Dětského oddělení sloužící ústavní pohotovost budou zaneprázdněni neodkladnou a nutnou činností na oddělení a z těchto důvodů se nebudou moci bezprostředně věnovat příchozím pacientům na Lékařské službě první pomoci pro děti a dorost.

Jihočeský kraj žádá všechny lékaře, kteří mají platné rozhodnutí o registraci NZZ nebo oprávnění k poskytování zdravotních služeb, aby se podíleli na zajištění lékařské pohotovostní služby, lékárenské pohotovostní služby a pohotovostní služby zubních lékařů v ordinacích poskytovatelů zdravotních služeb pověřených organizací pohotovostních služeb.

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Jihočeský Kraj Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace ISO 27001. logo