04. 02. 2021

Nemocnice České Budějovice znovu rozšíří nabídku termínů na antigenní testování pro pendlery

Vzhledem k obrovskému zájmu o antigenní testování rozšíří Nemocnice České Budějovice, a.s. již tuto neděli, tj. 7. února, testovací kapacitu.

„V souvislosti s ne zcela přehlednou situací, která se týká testování pendlerů dojíždějících za prací do Rakouska, jsme se rozhodli pendlerům v jejich nelehké situaci v rámci našich možností co nejvíce pomoci a na neděli 7. února v čase 7 - 13 hod uvolnit další testovací kapacity. Je potřeba občanům jasně a na rovinu říci, že vzhledem k prioritním úkolům, které plníme, není v silách nemocnice plně uspokojit poptávku všech pendlerů. Dle dostupných informací by měla být testovací kapacita zajištěna přímo v Rakousku, naší snahou je pomoci v úvodní fázi, než se situace stabilizuje. Zájemci o testování se musejí registrovat prostřednictvím našich webových stránek, kam byly nové termíny již přidány. Bez registrace nebude testování možné,“ uvedl generální ředitel Nemocnice České Budějovice, a.s. MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D.