21. 02. 2018

Českobudějovická nemocnice otevřela novou ambulanci. Pomáhá dětem se získanými či vrozenými očními chorobami

V Nemocnici České Budějovice byla zprovozněna nová ambulance, která se zabývá péčí o dětské pacienty v oblasti oftalmologie. Jedná se o významný krok, protože na Českobudějovicku se tomuto oboru věnuje mizivé procento lékařů.

„Hledali jsme způsob, jak posílit dětskou oční ambulanci,“ říká ředitel Úseku ostatních zdravotnických oborů Nemocnice České Budějovice MUDr. Jaroslav Novák, MBA. „Povedlo se nám zdvojnásobit kapacitu původního pracoviště, vznikly dvě samostatné ambulance, které mají samostatné přístrojové vybavení, takže se navzájem neblokují při vyšetření,“ poznamenává.

„Tímto počinem nemocnice přispívá k dobrému zdravotnímu stavu našich malých pacientů,“ dodává hejtmanka Jihočeského kraje Mgr. Ivana Stráská a lékařům na ambulanci přeje, aby se jim na novém pracovišti dobře pracovalo a děti od nich odcházely spokojené.

Dětské pacienty, o které je na superkonziliárním pracovišti pečováno, lze rozdělit do dvou kategorií. „První skupinu tvoří děti vysoce ohrožené trvalou ztrátou zraku v důsledku retinopatie nedonošených, druhou potom děti ohrožené tupozrakostí, tedy nesourodou prací jednotlivých svalů očí,“ říká MUDr. Jaroslav Šimeček, jeden ze tří oftalmologů, kteří na ambulanci působí.

Investice Nemocnice České Budějovice do přístrojového zařízení ambulance činí 1 253 846 korun včetně DPH.

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Jihočeský Kraj Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin ISO 27001.