hc
11. 01. 2018

Prezidenta České republiky budou volit i pacienti Nemocnice České Budějovice

„O volby má vždy zájem několik desítek pacientů, i nyní mohou počítat s tím, že jim jejich právo nikdo neupře. Platí to jak pro první kolo prezidentských voleb, tak i pro případné druhé,“ říká hlavní sestra českobudějovické nemocnice Mgr. Monika Kyselová, MBA.

Na zvláštním seznamu voličů bylo v zákonném termínu zapsáno necelých 150 pacientů českobudějovické nemocnice. Lidem, kteří plánují krátkodobou hospitalizaci v nemocnici v termínu voleb, nebo neví, kde se budou v tyto dny pohybovat, umožní volbu voličský průkaz. Ten si mohli v předstihu opatřit.

Členové okrskové volební komise se za pacienty dostaví v pátek 12. ledna ve 14 hodin. „V horním
i dolním areálu nemocnice se bude pohybovat dvojice volebních komisařů, kteří postupně navštíví všechna nemocniční oddělení. Voličům předají kompletní sadu hlasovacích lístků a úřední obálku,“
popisuje hlavní sestra.

Pacienti, kterým to jejich zdravotní stav dovolí, mohou volit i v místě svého bydliště. Je však třeba si zažádat o propustku z nemocnice.

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Jihočeský Kraj Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje ISO 27001. logo