23. 10. 2018

Nemocnice České Budějovice zahájila stavbu nové prádelny

Výhodou bude větší prostor ve vlastní prádelně, což umožní její vybavení další technologií potřebnou zejména pro zkvalitnění žehlení oděvů, ale i pořízení menších prokládacích praček pro praní méně často používaných typů prádla. Zvětší se i prostory pro skladování záložního prádla. Nová prádelna zároveň zvýší zajištění plnění hygienických požadavků na praní (důslednější oddělení čisté a špinavé části prádelny s převlékacími filtry mezi nimi) a lepší bude i řešení přivážení a odvážení prádla včetně dobré ergonomie provozu uvnitř prádelny.

„Díky pozornosti, kterou vedení nemocnice prádelně věnuje, se daří obměňovat technologii potřebnou pro celý prací proces, v návaznosti na současné přísné legislativní a hygienické požadavky. Oddělení obslužných činností - prádelenské služby Nemocnice České Budějovice tak využívá nejmodernější techniku, která je zárukou ekonomického a hygienicky nezávadného provozu při respektování a dodržení veškerých bezpečnostních a ekologických předpisů,“ říká vedoucí Oddělení obslužných činností Zdeněk Marcín, MBA. „Stávající budova již není schopná dalším požadavkům na instalaci moderních pracích a žehlících strojů vyhovět. A právě z tohoto důvodu se dnešním dnem začne budovat objekt, který již od studií vlastního projektu bere zřetel na moderní pojetí prádelenského provozu a adekvátně odpovídá potřebám na kvalitu zpracování prádla současné Nemocnice České Budějovice.“

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Jihočeský Kraj Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace ISO 27001. logo