15. 11. 2017

Jak správně užívat antibiotika poradí v rámci informační kampaně také v lékárně Nemocnice České Budějovice

V pondělí 13. listopadu byl zahájen osmý ročník Antibiotického týdne. Potrvá až do 19. listopadu a připojila se k němu také lékárna Nemocnice České Budějovice. Na problematiku upozorňuje pomocí speciálního plakátu a také letáčků.

Cílem Antibiotického týdne je upozornit na nebezpečí takzvané antibiotické rezistence, která by mohla vzhledem k nesprávnému užívání antibiotik a nedostatečnému vývoji nových léků znamenat problém nevyléčitelných infekcí pro budoucí generace.

„Klienti lékárny dostávají podrobnější informace k užívání antibiotik, aby se případnému vzniku rezistence dalo předejít. Letáky jsou velmi dobře graficky zpracované,“ říká mluvčí Nemocnice České Budějovice Bc. Iva Nováková, MBA.

Vedoucí lékárny Nemocnice České Budějovice PharmDr. Ondřej Pavlíček, Ph.D. upozorňuje, že antibiotika nepůsobí na chřipku ani nachlazení, protože se jedná o virová onemocnění. „V důsledku nesprávného užívání antibiotik dokonce vznikají bakterie, které jsou vůči nim odolné,“ zdůrazňuje. „Lékárníci při každém výdeji antibiotik také radí svým pacientům, jaká režimová opatření mají dodržovat, zda a jaké úpravy jídelníčku jsou při jejich užívání nutné, nebo kdy je dokonce nutné upravit současné užívání dalších léků,dodává PharmDr. Pavlíček.

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Jihočeský Kraj Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin ISO 27001.