17. 03. 2016

Nemocnice ruší od 18. 3. zákaz návštěv

Po téměř měsíci a půl se Nemocnice České Budějovice, a. s.,  znovu otevírá návštěvám. Vzhledem k poklesu výskytu chřipky a jiných respiračních onemocnění předseda představenstva českobudějovické nemocnice MUDr. Břetislav Shon s účinností od zítřejšího  dne (18. 3.) odvolal zákaz návštěv na lůžkových odděleních nemocnice. Návštěvy u pacientů tak mohou probíhat ve standardním režimu.

„S ohledem na naše pacienty a také zaměstnance zároveň žádáme o omezení návštěv, pokud se u příbuzných nebo blízkých pacientů projeví známky akutní respirační infekce,“ řekl Břetislav Shon.

Nemocnice k zákazu návštěv přistoupila letos 8. února kvůli ochraně pacientů před virovým chřipkovým onemocněním, které může výrazně zkomplikovat jakékoliv onemocnění pacientů.