27. 06. 2019

K utlumení porodních bolestí mohou maminky v Nemocnici České Budějovice využít takzvaný rajský plyn. Poskytován je zdarma

Zcela zdarma mohou nastávající maminky v Nemocnici České Budějovice, a.s. využít během porodu takzvanou inhalační analgesii, ke které se používá medicinální plyn složený z oxidu dusného a kyslíku v poměru 1:1, lidově řečeno rajský plyn.

„Obchodní název tohoto plynu je Entonox,“ uvádí primář Gynekologicko-porodnického oddělení MUDr. Miloš Velemínský, Ph.D. Entonox představuje bezpečnou a neinvazivní formu inhalační porodní analgesie, má analgetické, lehce sedativní a anxiolytické účinky. Jeho předností je minimum zdravotních kontraindikací, jednoduchá aplikace, rychlý nástup analgetického účinku a zároveň i jeho rychlé odeznění.“

„Zavedení rajského plynu je reakcí na podnět ze strany rodiček. Je pro nás důležité, aby se cítily co nejkomfortněji, věříme, že tento krok ocení,“ uzavírá předseda představenstva Nemocnice České Budějovice MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D.

Více informací na webu: http://www.nemcb.cz/pro-novinare/tiskove-zpravy/tiskove-zpravy-2019/

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Jihočeský Kraj Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin ISO 27001.