21. 11. 2019

Nemocnice České Budějovice, a.s. slavnostně zahájila přístavbu a přestavbu pavilonu CH. Práce na první etapě potrvají zhruba 900 dní

„Svým finančním objemem se jedná o nejrozsáhlejší stavební investici v historii nemocnice. Náklady na první etapu stavebních úprav pavilonu CH ve výši 988 milionů Kč bez DPH bude českobudějovická nemocnice z větší části hradit z vlastních zdrojů s investiční podporou Jihočeského kraje, který je jejím zřizovatelem,“ uvádí předseda představenstva Nemocnice České Budějovice, a.s. MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D.

„Přístavba a přestavba pavilonu CH je dalším milníkem českobudějovické nemocnice, který povede ke zvýšení poskytované péče a navýšení komfortu pro pacienty. Je součástí uceleného projektu přestavby nemocnice, jehož cílem je přesun veškerých provozů z dolního areálu nemocnice do areálu horního,“ uvádí hejtmanka Jihočeské kraje Mgr. Ivana Stráská.

Vedení nemocnice upozorňuje, že si stavební práce vyžádají nutná přechodná omezení – co do pohybu osob i vozidel. Počítat se musí i se zvýšenou hlukovou zátěží. Našim pacientům se omlouváme za snížení komfortu jejich vyšetření či léčby a prosíme je o trpělivost,“ dodává MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D.

Tisková zpráva ZDE