19. 10. 2020

Nemocnice České Budějovice navyšuje rezervní kapacitu pro nemocné s covid-19

Od středy 21. října přistupuje Nemocnice České Budějovice, a.s. k odložení veškerých hospitalizací, u kterých je to medicínsky bezpečné, a to do 13. listopadu. Cílem tohoto opatření je dále navýšit rezervní kapacitu pro nemocné s covid-19. Ambulantní péče se toto opatření nyní netýká.

„O odložení konkrétních typů výkonů rozhoduje vždy primář oddělení. Opatření se netýká léčby akutních onemocnění a onemocnění, jejichž odklad by mohl vést k poškození zdraví pacientů (např. onkologická léčba). Pacienty, jejichž zákrok byl odložen, vyrozumí telefonicky či emailem personál naší nemocnice. Od pondělí 19. října jsme také uzavřeli druhé výdejní místo Lékárny pro veřejnost v ul. L. B. Schneidera. Děkuji zaměstnancům všech profesí a ještě více těm, kteří se aktivně podílejí na zvládnutí covidové situace,“ uvedl předseda představenstva Nemocnice České Budějovice, a.s. MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D.