CZ / EN
free wifi ikona youtube kanal facebook
Víc než nemocnice.
oceneni
kvalita a bezpeci
29. 10. 2018

Gratulace prof. MUDr. Miloši VELEMÍNSKÉMU, CSc., dr.h.c.

Nemocnice České Budějovice, a.s. gratuluje prof. MUDr. Miloši VELEMÍNSKÉMU, CSc., dr.h.c. k udělení Medaile za zásluhy 1. stupně.

Do  Budějovic nastoupil Miloš Velemínský v roce 1969 a začal se zabývat nefrologií a neonatologií. Zvláště v neonatologii, tedy péči o novorozence, dosáhl nebývalých úspěchů.

„O děti, které se narodily s váhou pod jeden kilogram se nikdo moc nezajímal, byla tu novorozenecká úmrtnost dvacet, pětadvacet promile“, vzpomíná Miloš Velemínský na tehdejší stav zdravotnictví, „nechci se chlubit, ale měl jsem tenkrát hodně nastudováno, a tak jsem v Budějovicích zavedl intenzivní péči o novorozence. Byli jsme první v republice.“

 

 
Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Jihočeský Kraj Diecézní charita České Budějovice Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin logo Společnost pro ranou péči ISO 27001.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace