16. 03. 2017

Českobudějovická nemocnice se dnes připojí ke Světovému dni ledvin

Zdravým životním stylem pro zdravé ledviny. To je odkaz letošního Světového dne ledvin, který připadá na 9. března. Letos se věnuje edukaci o škodlivých následcích obezity a jejího vztahu k onemocnění ledvin. Ve vstupním terminálu Nemocnice České Budějovice přivítají o týden později, tedy 16. března, lékaři a zdravotnický personál všechny, kteří se chtějí něco dozvědět o nemocech ledvin a obezitě.

Obezitou trpí podle posledních dostupných statistik více než 600 milionů lidí na celém světě. Riziko výskytu chronického onemocnění ledvin je dvakrát až sedmkrát vyšší u obézních jedinců než u jedinců s normální hmotností. Desetina světové populace má chronické onemocnění ledvin,“ nastiňuje primářka interního oddělení Nemocnice České Budějovice Marie Pešková.

Více v tiskové zprávě - zde

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Jihočeský Kraj Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace ISO 27001. logo