Warning: getimagesize(images/news/diabetologové TZ na web.ashx): Failed to open stream: No such file or directory in /www/doc/www.nemcb.cz/www/index_cs.php on line 147
05. 12. 2016

Cukrovka spojí jihočeské diabetology

Už poněkolikáté se sejdou lékaři a zdravotní sestry z  jižních Čech, aby diskutovali témata spojená s problematikou cukrovky. V pořadí 24. Jihočeský diabetologický den, který pořádá Diabetologické centrum při Interním oddělení Nemocnice České Budějovice, a. s., spolu s Centrem diabetologie IKEM, se uskuteční ve čtvrtek 8. prosince v Divadelním sále českobudějovického Domu kultury Metropol.

Budeme projednávat zejména novinky v léčbě tohoto onemocnění, které stále častěji postihuje mladší ročníky. Dopolední program tak bude věnován novým způsobům léčby a medikamentům, odpolední přednášky se zaměří například na cukrovku u dětí, nové technologie v diabetologii nebo léčbu pacientů, kteří vedle cukrovky trpí i jinými chorobami,“ uvedla primářka Interního oddělení Nemocnice České Budějovice, a. s., MUDr. Marie Pešková.