24. 09. 2020

Porodnice Nemocnice České Budějovice nabídne rodičkám aromaterapii a předpříjem z pohodlí domova

Přejeme si, aby byly rodičky v naší porodnici spokojené, proto jsme si připravili novinku
v podobě aromaterapie. Jedná se o metodu, která využívá účinků éterických olejů. Ty dokážou zmírnit napětí při porodu, sníží vnímání bolesti či dodají rodičce sebedůvěru,“
uvádí primář gynekologicko-porodnického oddělení MUDr. Miloš Velemínský, Ph.D. „Aromaterapii lze využít formou inhalace z difuzérů nebo při koupeli ve vaně. Do této péče se může zapojit i doprovod u porodu, který může masírovat nastávající mamince záda, šíji nebo například ruce. Pro aromaterapii používáme kvalitní oleje od renomované české firmy. Kromě zmíněných pozitiv navozuje aromaterapie příjemné prostředí pro tyto vzácné chvíle.“

Kompletní služby aromaterapie poskytuje Nemocnice České Budějovice, a.s. zdarma.

Další novinkou je možnost předpříjmu k porodu. Rodička může využít sepsání předpříjmu osobně po předchozím objednání na porodnické ambulanci nebo vyplnit formulář v pohodlí domova a přinést ho s sebou k porodu.

Nemocnice České Budějovice, a.s. poskytuje rodičkám již rok zdarma také rajský plyn, který příznivě ovlivňuje chování ženy při porodu. Nastávající maminka je po jeho užití klidnější, psychicky uvolněná, a přitom schopna komunikace a spolupráce s porodnickým personálem,“ uzavírá předseda představenstva Nemocnice České Budějovice, a.s. MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D.