Medik roku
13. 03. 2016

Dobrovolníci pomáhají pacientům zlepšit psychiku

Psychicky podpořit pacienty – to je hlavní smysl programu Dobrovolníci v nemocnici. Díky němu pravidelně docházejí zejména za dlouhodobě ležícími pacienty v českobudějovické nemocnici dobrovolníci Diecézní charity České Budějovice. Porozumění, které dobrovolníci vůči nemocným projevují, pomáhá zlepšit psychiku a následně i rekonvalescenci pacientů.

„Pacienti jsou se svou bolestí a strachem odtrženi od domova a blízkých lidí, cítí se osamocení. Podpora nemocných skrze návštěvy dobrovolníků přispívá ke zmírňování osamělosti, zlepšení psychosociálního stavu a uspíšení rekonvalescence. Pacienti se cítí lépe, alespoň na chvíli nemyslí na bolest,“ uvedla manažerka spokojenosti Nemocnice České Budějovice, a. s., Bc. Iva Nováková, MBA.

Více v tiskové zprávě - zde

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Jihočeský Kraj Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace ISO 27001. logo