hc
02. 11. 2017

V Českých Budějovicích začalo Traumavideosympozium

Prestižní dvoudenní kurz pro odborníky z oblasti traumatologie – takzvané Traumavideosympozium – se od čtvrtka 2. listopadu koná v Českých Budějovicích v aule Biologického centra Jihočeské Univerzity. Organizátorem je světový lídr v postgraduálním vzdělávání v traumatologii AOTrauma. Nejzkušenější traumatologové a ortopedi z celé České republiky, Švýcarska a Holandska pod vedením předsedy kurzu MUDr. Martina Klouba Ph.D. z Úrazového oddělení Nemocnice České Budějovice zde řeší aktuální problémy skeletárních traumat.

Letošní ročník Traumavideosympozia má motto „The way I do it“ neboli „jak to dělám já“. Je zaměřen na pět konkrétních problémů současné traumatologie – například víceúlomkové zlomeniny hlavice humeru, luxační zlomeniny lokte nebo tříštivé zlomeniny dolního konce bérce.

„Program je sestaven z takzvaných modulů, jejichž částmi jsou vždy klíčová přednáška, dvě videa
a čtyři kazuistiky. Sestříhaná videa z operací připravená uznávanými odborníky v dané oblasti pomohou získat přístup do ‚kuchyně zkušeného chirurga‘,“
popisuje MUDr. Martin Kloub. Panelové diskuze kazuistik komplikovaných případů pak umožní více než 60 účastníkům z celé České republiky
i Slovenska zdokonalit rozhodování o strategii ošetření.

Celá tisková zpráva - zde

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Jihočeský Kraj Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace ISO 27001. logo