hc
08. 08. 2018

Pády z jízdních kol, in-line bruslí, žebříků i skákacích hradů zaměstnávají přes léto českobudějovické chirurgy

Chirurgové Nemocnice České Budějovice mají přes letní měsíce plné ruce práce. Jinak tomu není ani v letošním roce. Zaměstnávají je mimo jiné úrazy způsobené pádem z jízdního kola nebo třeba i ze žebříku.

„Úrazy spojené s jízdou na kole řešíme velmi často. Stejně tak například z in-line bruslí. Naštěstí se již většina cyklistů i bruslařů chrání přilbami,“říká mluvčí nemocnice Bc. Iva Nováková, MBA. „U dětí dochází ke zraněním například na nafukovacích hradech či trampolínách. Faktem je, že přes prázdniny pracují naši chirurgové a zdravotní sestry na 150 procent. Jsou to náročné měsíce, zvládají je však jako naprostí profesionálové.“

Primář Oddělení úrazové chirurgie MUDr. Pavel Kopačka dodává, že letos lékaři také často ošetřují lidi, kteří spadli ze žebříku při trhání třešní. „Je vidět, že je letos bohatá úroda, protože tyto případy řešíme denně.“

Vzhledem k náporu pacientů je v letních měsících třeba počítat s delší čekací dobou na ošetření.„Je nutné si uvědomit, že lékaři musí řešit i případy, které přiveze rychlá sanitka. S těmi se pacienti v čekárně vůbec nesetkají,“upozorňuje Bc. Iva Nováková, MBA.

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Jihočeský Kraj Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje ISO 27001. logo