18. 01. 2020

Nemocnice České Budějovice zdvojnásobila počet zaměstnanců očkovaných proti chřipce

Na podzim roku 2019 spustila Nemocnice České Budějovice, a.s. kampaň „Očkujeme zaměstnance, chráníme pacienty“.

Jejím výsledkem je, že je nemocnice letos lépe připravena na chřipkovou sezónu. Proočkovanost zaměstnanců proti chřipce se podařilo meziročně zvýšit z 20 % na 40 %, proočkováno bylo téměř 1200 zaměstnanců.

„Pravděpodobně se jedná o nejvyšší proočkovanost zaměstnanců nemocnice v České republice,“ upozorňuje MUDr. Iva Šípová, vedoucí lékařka Pracoviště epidemiologie Nemocnice České Budějovice, a.s. Dodává, že čtyřvalentní vakcínu dostali zaměstnanci zdarma, nákup vakcín hradila nemocnice z vlastních prostředků. Očkování probíhalo na jednotlivých odděleních v listopadu a prosinci 2019 a týkalo se jak zdravotníků, tak i ostatních zaměstnanců, například pracovníků údržby, úklidu, stravovacích zařízení či prádelny. Očkování se dostalo všem zaměstnancům, kteří byli připraveni nechat se očkovat, a to i přes přechodný výpadek dodávky vakcín. Do kampaně „Očkujeme zaměstnance, chráníme pacienty“ se Nemocnice České Budějovice, a.s. pustila z toho důvodu, že zdravotníci přicházející do kontaktu s nemocnými pacienty patří mezi skupiny lidí, které jsou nejvíce ohroženy chřipkou.

Plné znění tiskové zprávy naleznete: https://bit.ly/2FYeBYa