hc
22. 08. 2018

Oznámení Centrálních laboratoří - Pracoviště klinické chemie o změně stanovení reninu

Z důvodu zavedení metody přímého stanovení reninu od 23.8.2018, která nahrazuje stanovení plazmatické reninové aktivity, se mění podmínky preanalytické fáze.

Odběr nesrážlivé krve (K3EDTA, zkumavka s fialovým uzávěrem) se provádí do nepředchlazené zkumavky, kterou je nutné co nejdříve po odběru dodat do laboratoře v nechlazeném transportním boxu. Do laboratoře je možné zaslat i zamraženou plazmu na -20°C s dodržením výše uvedených podmínek odběru (tj. odběr a zpracování při pokojové teplotě).

Pro přímé stanovení reninu je nutný samostatný odběr.

Ing. Marie Kašparová, vedoucí PKCH, kl.3523

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Jihočeský Kraj Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje ISO 27001. logo