hc
06. 06. 2016

Nemocnice obhájila certifikát kvality

Ve dnech 2. a 3. 6. 2016 provedli auditoři České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví s.r.o. (dále jen ČSAZ) externí audit kvality a bezpečí poskytovaných zdravotních služeb, tzv. reakreditaci.

Externí auditoři navštívili provoz zdravotnických oddělení, kde se zaměřovali zejména na naplňování vyhlášky MZ ČR č. 102/2012 Sb., o hodnocení kvality a bezpečí lůžkové zdravotní péče, rezortních bezpečnostních cílů a hodnotících standardů ČSAZ. Na nezdravotnických pracovištích se zajímali o oblast zajištění služeb, údržby, řízení lidských zdrojů a vzdělávání zaměstnanců. V rámci auditu systému řízení kvality prověřovali systém řízení dokumentů, provádění interních auditů kvality, sledování indikátorů kvality jak na odděleních, tak celonemocničních. Zajímali se o proces vyřizování stížností a metodiku sledování spokojenosti pacientů a zaměstnanců. V rámci auditu byl také prověřován způsob edukace pacientů, management bolesti, dodržování práv pacientů, program podpory zdraví, zlepšování pracovních podmínek zaměstnanců.

Při předávání certifikátu zazněla věta: „Kvalitní a bezpečná péče o pacienty je v Nemocnici České Budějovice, a.s. dlouhodobě prioritní oblastí a laťka je zde nastavena vysoko. Nemocnice České Budějovice, a.s. je moderní nemocnicí 21. století a právem může být považována za „dobrou značku“.

Velké poděkování patří  všem zaměstnancům, kteří se auditu zúčastnili, či se jakkoli podíleli na jeho kladném výsledku.

Pro zvětšení klikněte na obrázek

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Jihočeský Kraj Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace ISO 27001. logo