kvalita a bezpeci
04. 08. 2017

Zdravotní klauni pokřtili nové číslo časopisu Humorin

Veselý křest aktuálního čísla časopisu Humorin, který vydává nezisková organizace Zdravotní klaun, se uskutečnil v úterý 1. srpna na Dětském oddělení Nemocnice České Budějovice. Společně s klauny publikaci pokřtila jedna z pacientek.

„Nemocnici České Budějovice jsme si pro tuto slavnostní chvíli vybrali z toho důvodu, že to tady máme prostě rádi. Naše vztahy jsou nadstandardní,“ uvádí tisková mluvčí organizace Zdravotní klaun Kateřina Procházková.

Časopis má čtenářům zkrátit dlouhou chvíli ve zdravotnických zařízeních a čekárnách, ale i doma, ať jsou zdraví, či nemocní. Humorin nabízí smysluplné a inspirativní čtení o zdraví, zdravotnictví a radosti ze života. Své si v něm najdou čtenáři všech věkových kategorií včetně dětí, které potěší vložená hra, i milovníků vaření, kterým svůj recept na tu nejlepší svíčkovou prozrazuje známý kuchař Roman Vaněk.

Časopis nabízí bližší vhled do zdravotnických profesí. Nejinak je tomu i v aktuálním čísle, kde se čtenáři dozví i zajímavosti o profesi Zdravotních klaunů, jejichž poslání v rozhovoru přibližuje jeden z nich, Ondřej Klíč. „Obsah je korunován silným příběhem manželů Hladíkových, kteří mají tři vážně nemocné děti a o jedno přišli. Nezlomnost, energie a optimismus rodiny je až neuvěřitelná a každého čtenáře donutí zamyslet se nad opravdovou vahou vlastních problémů a jejich zvládnutelností,“ dodává Kateřina Procházková.

Časopis je zdarma a je distribuován do 71 zařízení po celé republice. Přečíst si ho mohou i lidé v Nemocnici České Budějovice. V elektronické podobě se nachází na adrese www.zdravotniklaun.cz.

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Jihočeský Kraj Diecézní charita České Budějovice Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin logo Společnost pro ranou péči ISO 27001.