16. 12. 2020

Nemocnice České Budějovice, a.s. obdržela v roce 2020 vyrovnávací platbu z rozpočtu Jihočeského kraje za závazek veřejné služby

Účelem této platby je částečná úhrada nákladů spojených s výkonem následujících činností poskytovaných Nemocnicí České Budějovice, a.s.:

• poskytování lékařské pohotovostní služby (dětské i dospělé)
  • pohotovostní služby zubních lékařů
  • lékárenské pohotovostní služby
  • pohotovostní služby na ambulancích

Tyto služby představují veřejné služby, které nejsou plně hrazené z veřejného zdravotního pojištění. Jihočeský kraj jako zakladatel Nemocnice České Budějovice, a.s., částečně pokrývá vzniklou finanční ztrátu. Jihočeský kraj poskytl v roce 2020 příspěvek je ve výši 14 150 000 Kč.