hc
27. 06. 2018

Regulační poplatek za pohotovostní služby v Nemocnici České Budějovice je nyní možné platit bezkontaktní platební kartou

Regulační poplatek za pohotovostní služby v Nemocnici České Budějovice je nyní možné platit bezkontaktní platební kartou

Nemocnice České Budějovice zavedla nový systém úhrad za pohotovostní službu. Regulační poplatek je nyní možné na nejvíce vytížených místech platit bezkontaktní platební kartou. Platební automaty, které tuto možnost nabízejí, se nacházejí v pavilonech C (ve vestibulu v přízemí vedle vstupu urgentního příjmu), CH (traumatologie – úrazy, neurochirurgie) a v dolním areálu v pavilonu E (2. nadzemní podlaží – ORL, oční).

„Pokud u sebe nemá pacient hotovost ani platební kartu, je také možné mu vystavit fakturu,“ upozorňuje mluvčí Nemocnice České Budějovice Bc. Iva Nováková, MBA. Dodává, že možnost platby kartou nemocnice zavedla na základě podnětů z řad veřejnosti.

V dosahu platebních automatů nejsou oddělení kožní, infekce, urologie a gynekologie a neonatologie. V těchto případech nadále platí možnost úhrady regulačního poplatku v hotovosti přímo sestře, nebo možnost vystavení faktury za regulační poplatek. „Pokud je na některé z těchto oddělení pacient odeslán s potvrzením o úhradě regulačního poplatku z předchozího oddělení, poplatek se znovu nevybírá,“ dodává Bc. Iva Nováková, MBA.

Regulační poplatek za pohotovostní služby ve výši 90 Kč za ošetření v ambulantní sféře se v současné podobě hradí od 1. ledna roku 2015. Pohotovostní služba funguje o víkendech a svátcích. V pracovních dnech od 16 do 7 hodin. Hradí se pouze 1 poplatek za 1 kalendářní den.

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Jihočeský Kraj Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje ISO 27001. logo