04. 12. 2015

Děti v nemocnici navštívil Mikuláš v doprovodu čertů a andělů

Na dětském oddělní českobudějovické nemocnice se to ve středu odpoledne hemžilo čerty a anděly. Ty s sebou přivedl Mikuláš, aby tak společně připomněli dětem nastávající adventní čas. Odvážné děti zazpívaly Mikuláši písničku nebo zarecitovaly básničku, ty méně odvážné se s ním alespoň vyfotily. Všichni dětští pacienti byli nakonec odměněny balíčkem s ovocem a sladkostmi, které pro ně připravili zaměstnanci českobudějovické nemocnice.

Čertovské a andělské převleky si na sebe oblékly studentky Střední zdravotnické školy v Českých Budějovicích, role Mikuláše se ujal lékař dětského oddělení MUDr. Stanislav Červíček. Cílem této společné akce nemocnice a zdravotnické školy bylo potěšit a vykouzlit úsměvy na tvářích dětí, které si návštěvu Mikuláše, čerta a anděla nemohly ze zdravotních důvodů užít doma. To se nakonec povedlo na jedničku.

Vice fotografií z Mikulášské nadílky zde

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Jihočeský Kraj Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace ISO 27001. logo