kvalita a bezpeci
26. 04. 2018

Vyjádření Nemocnice České Budějovice ke spalničkovému onemocnění

Nemocnice České Budějovice se na možnou epidemii spalniček připravuje již od dubna 2017, kdy proběhla epidemie v Moravskoslezském kraji. Vývoj situace v Praze v minulém týdnu naše aktivity pouze urychlil.

U všech zaměstnanců laboratorně vyšetřujeme, zda-li jsou proti spalničkám chráněni správným očkováním, a nechráněné zaměstnance na náklady nemocnice očkujeme.

Z pohledu nemocnice je totiž spalničkové onemocnění nebezpečné v těch případech, kdy se infikovaný pacient dostane mezi zaměstnance, kteří nejsou proti spalničkám chráněni, a ti tak musí odejít na 3 týdny do karantény.

Nemocnice České Budějovice je na možnou epidemii spalniček připravena, situace v Jihočeském kraji je nicméně zatím klidná.

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Jihočeský Kraj Diecézní charita České Budějovice Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin logo Společnost pro ranou péči ISO 27001.