14. 12. 2016

Nemocnice vydává kalendář s obrázky dětských pacientů

Nemocnice České Budějovice, a. s., vydává kalendář s obrázky dětských pacientů. Obrázky namalovaly děti během svého pobytu v největším jihočeském krajském zdravotnickém zařízení v rámci arteterapie, jež využívá výtvarný projev jako prostředek k léčení.

Obrázky dětských pacientů českobudějovické nemocnice už byly vystaveny například v budově Evropského parlamentu v Bruselu, kde byly součástí výstavy obrazů a modelů, tematicky zaměřené na automobilové motivy. Řada maleb je také součástí nemocniční výzdoby. Dětské oddělení dále uspořádalo několik výstav těchto děl po celých jižních Čechách.

Více v tiskové zprávě - zde

Krátké ohlédnutí za křtem kalendáře můžete zhlédnout na Jihočeské televizi:

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Jihočeský Kraj Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace ISO 27001.